Onderzoek: verkoop computers weer flink omhoog in 2021
SINGAPORE (ANP) - De wereldwijde verkoop van computers zoals pc's, desktops en notebooks is vorig jaar opnieuw flink gestegen vanwege de sterke vraag door het vele thuiswerken en studeren in coronatijd. Volgens cijfers van marktonderzoeker Canalys werden vorig jaar 341 miljoen computers verscheept door computerproducenten, een toename van 15 procent ten opzichte van 2020 en een stijging van 27 procent vergeleken met 2019.
Canalys stelt dat het cijfer het hoogste aantal computerverschepingen sinds 2012 is. In 2020 stegen die al met 11 procent en voor dit jaar rekent het onderzoeksbureau op verdere groei van de afzet van computers. De totale omzet uit de computerverkoop bedroeg vorig jaar volgens Canalys meer dan 250 miljard dollar, omgerekend 220 miljard euro. Dat was een jaar eerder 220 miljard dollar.
Het Chinese computerbedrijf Lenovo was vorig jaar opnieuw koploper bij de verkoop, gevolgd door HP, Dell, Apple en Acer. "Dat de markt een dubbelcijferige groei laat zien na een al indrukwekkend 2020, ondanks de leveringsproblemen, spreekt boekdelen over hoe sterk de vraag naar computers was in de afgelopen twaalf maanden", aldus een analist van Canalys in een toelichting.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
12 uur geleden