Onderzoek: verkoop computers weer flink omhoog in 2021
SINGAPORE (ANP) - De wereldwijde verkoop van computers zoals pc's, desktops en notebooks is vorig jaar opnieuw flink gestegen vanwege de sterke vraag door het vele thuiswerken en studeren in coronatijd. Volgens cijfers van marktonderzoeker Canalys werden vorig jaar 341 miljoen computers verscheept door computerproducenten, een toename van 15 procent ten opzichte van 2020 en een stijging van 27 procent vergeleken met 2019.
Canalys stelt dat het cijfer het hoogste aantal computerverschepingen sinds 2012 is. In 2020 stegen die al met 11 procent en voor dit jaar rekent het onderzoeksbureau op verdere groei van de afzet van computers. De totale omzet uit de computerverkoop bedroeg vorig jaar volgens Canalys meer dan 250 miljard dollar, omgerekend 220 miljard euro. Dat was een jaar eerder 220 miljard dollar.
Het Chinese computerbedrijf Lenovo was vorig jaar opnieuw koploper bij de verkoop, gevolgd door HP, Dell, Apple en Acer. "Dat de markt een dubbelcijferige groei laat zien na een al indrukwekkend 2020, ondanks de leveringsproblemen, spreekt boekdelen over hoe sterk de vraag naar computers was in de afgelopen twaalf maanden", aldus een analist van Canalys in een toelichting.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.
10 uur geleden