Onderzoek: veel meer brandstofdiefstal bij Britse pompstations
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Pompstations in het Verenigd Koninkrijk hebben steeds vaker te kampen met diefstal van brandstof door de sterk stijgende prijzen. Dat blijkt uit onderzoek van het British Oil Security Syndicate, dat strijdt tegen criminaliteit bij pompstations. Volgens de organisatie zijn de diefstallen zelfs gestegen naar het hoogste niveau sinds in 2015 werd begonnen met de metingen.
De Britse automobilistenclub RAC heeft gezegd dat de brandstofprijzen in augustus in het sterkste tempo zijn gestegen in meer dan twee decennia. Britse automobilisten zijn daardoor veel meer kwijt om de tank vol te gooien. De gemiddelde kosten daarvoor klommen vorige maand met ruim 4 pond, omgerekend 4,70 euro per tankbeurt.
Het British Oil Security Syndicate verdeelt brandstofdiefstal in twee categorieën. In een categorie rijdt een automobilist bewust weg zonder te betalen voor het tanken. Bij de andere categorie zeggen automobilisten die getankt hebben dat ze te weinig geld hebben om te betalen en dat ze zullen terugkomen, maar dat doen ze dan niet. Die laatste categorie is goed voor ongeveer twee derde van de brandstofdiefstallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
2 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
6 uur geleden