Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: veel meer brandstofdiefstal bij Britse pompstations

Onderzoek: veel meer brandstofdiefstal bij Britse pompstations

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Pompstations in het Verenigd Koninkrijk hebben steeds vaker te kampen met diefstal van brandstof door de sterk stijgende prijzen. Dat blijkt uit onderzoek van het British Oil Security Syndicate, dat strijdt tegen criminaliteit bij pompstations. Volgens de organisatie zijn de diefstallen zelfs gestegen naar het hoogste niveau sinds in 2015 werd begonnen met de metingen.

De Britse automobilistenclub RAC heeft gezegd dat de brandstofprijzen in augustus in het sterkste tempo zijn gestegen in meer dan twee decennia. Britse automobilisten zijn daardoor veel meer kwijt om de tank vol te gooien. De gemiddelde kosten daarvoor klommen vorige maand met ruim 4 pond, omgerekend 4,70 euro per tankbeurt.

Het British Oil Security Syndicate verdeelt brandstofdiefstal in twee categorieën. In een categorie rijdt een automobilist bewust weg zonder te betalen voor het tanken. Bij de andere categorie zeggen automobilisten die getankt hebben dat ze te weinig geld hebben om te betalen en dat ze zullen terugkomen, maar dat doen ze dan niet. Die laatste categorie is goed voor ongeveer twee derde van de brandstofdiefstallen.

Meer uit Buitenland

Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

17 minuten geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

4 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

5 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

6 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

7 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

7 uur geleden