Onderzoek: veel meer brandstofdiefstal bij Britse pompstations
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Pompstations in het Verenigd Koninkrijk hebben steeds vaker te kampen met diefstal van brandstof door de sterk stijgende prijzen. Dat blijkt uit onderzoek van het British Oil Security Syndicate, dat strijdt tegen criminaliteit bij pompstations. Volgens de organisatie zijn de diefstallen zelfs gestegen naar het hoogste niveau sinds in 2015 werd begonnen met de metingen.
De Britse automobilistenclub RAC heeft gezegd dat de brandstofprijzen in augustus in het sterkste tempo zijn gestegen in meer dan twee decennia. Britse automobilisten zijn daardoor veel meer kwijt om de tank vol te gooien. De gemiddelde kosten daarvoor klommen vorige maand met ruim 4 pond, omgerekend 4,70 euro per tankbeurt.
Het British Oil Security Syndicate verdeelt brandstofdiefstal in twee categorieën. In een categorie rijdt een automobilist bewust weg zonder te betalen voor het tanken. Bij de andere categorie zeggen automobilisten die getankt hebben dat ze te weinig geld hebben om te betalen en dat ze zullen terugkomen, maar dat doen ze dan niet. Die laatste categorie is goed voor ongeveer twee derde van de brandstofdiefstallen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
3 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
18 uur geleden