Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: veel meer brandstofdiefstal bij Britse pompstations

Onderzoek: veel meer brandstofdiefstal bij Britse pompstations

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Pompstations in het Verenigd Koninkrijk hebben steeds vaker te kampen met diefstal van brandstof door de sterk stijgende prijzen. Dat blijkt uit onderzoek van het British Oil Security Syndicate, dat strijdt tegen criminaliteit bij pompstations. Volgens de organisatie zijn de diefstallen zelfs gestegen naar het hoogste niveau sinds in 2015 werd begonnen met de metingen.

De Britse automobilistenclub RAC heeft gezegd dat de brandstofprijzen in augustus in het sterkste tempo zijn gestegen in meer dan twee decennia. Britse automobilisten zijn daardoor veel meer kwijt om de tank vol te gooien. De gemiddelde kosten daarvoor klommen vorige maand met ruim 4 pond, omgerekend 4,70 euro per tankbeurt.

Het British Oil Security Syndicate verdeelt brandstofdiefstal in twee categorieën. In een categorie rijdt een automobilist bewust weg zonder te betalen voor het tanken. Bij de andere categorie zeggen automobilisten die getankt hebben dat ze te weinig geld hebben om te betalen en dat ze zullen terugkomen, maar dat doen ze dan niet. Die laatste categorie is goed voor ongeveer twee derde van de brandstofdiefstallen.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

6 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

6 uur geleden
Letse president kiest oppositielid voor premierschap

RIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.

7 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

8 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

8 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

8 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

10 uur geleden