Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: vaste lasten gezin stijgen veel harder dan inflatie

Onderzoek: vaste lasten gezin stijgen veel harder dan inflatie

UTRECHT (ANP) - De vaste lasten voor een gemiddeld gezin stijgen komend jaar veel harder dan de inflatie. Een gemiddeld gezin betaalt in 2025 bijna 500 euro meer aan vaste lasten, meldt prijsvergelijker Keuze.nl op basis van eigen onderzoek. De lasten vallen daarmee ruim 120 euro hoger uit dan op basis van de inflatie te verwachten is. De prijsstijging is vooral te wijten aan duurdere verzekeringen.

Een gezin met twee volwassenen, twee kinderen, een koopwoning en auto betaalt komend jaar 474 euro meer aan vaste lasten dan in 2024 door stijgende premies en abonnementskosten. De kosten nemen daarmee aanzienlijk harder toe dan de verwachte inflatie van 3,2 procent in 2025. De kosten zijn berekend op basis van de meest gangbare abonnementen en contracten binnen gezinnen, samen met de gemeentelijke belastingen. Huur- of hypotheeklasten zijn niet meegenomen.

Er zit volgens Keuze.nl een aanzienlijk verschil tussen de verschillende soorten vaste lasten. Zo blijven de kostenstijgingen van internet- en mobiele abonnementen naar verwachting redelijk beperkt, terwijl veel gangbare verzekeringen komend jaar fors stijgen. De zorgverzekering wordt met ongeveer 288 euro fors duurder komend jaar, de autoverzekering volgt met een kostenstijging van 97,80 euro voor de gemiddelde gezinssituatie. Voor de woonverzekering betalen gezinnen een kleine 60 euro meer in 2025.

Niet alle kosten gaan omhoog in 2025. De energierekening zal voor een gemiddeld gezin met een vast energiecontract zonder zonnepanelen zelfs iets lager worden. Dat komt doordat de energietarieven iets lager zijn ten opzichte van begin 2024 en de energiebelasting komend jaar ook lager is. De rekening wordt wel hoger voor gezinnen met een variabel energiecontract.

Meer uit Financieel

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.

1 uur geleden
Verkopen McDonald's in VS groeien het hardst in ruim twee jaar

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.

2 uur geleden
Wall Street sluit licht lager na meevallend banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.

3 uur geleden
BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

6 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

8 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

9 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

9 uur geleden