Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: vaste lasten gezin stijgen veel harder dan inflatie

Onderzoek: vaste lasten gezin stijgen veel harder dan inflatie

UTRECHT (ANP) - De vaste lasten voor een gemiddeld gezin stijgen komend jaar veel harder dan de inflatie. Een gemiddeld gezin betaalt in 2025 bijna 500 euro meer aan vaste lasten, meldt prijsvergelijker Keuze.nl op basis van eigen onderzoek. De lasten vallen daarmee ruim 120 euro hoger uit dan op basis van de inflatie te verwachten is. De prijsstijging is vooral te wijten aan duurdere verzekeringen.

Een gezin met twee volwassenen, twee kinderen, een koopwoning en auto betaalt komend jaar 474 euro meer aan vaste lasten dan in 2024 door stijgende premies en abonnementskosten. De kosten nemen daarmee aanzienlijk harder toe dan de verwachte inflatie van 3,2 procent in 2025. De kosten zijn berekend op basis van de meest gangbare abonnementen en contracten binnen gezinnen, samen met de gemeentelijke belastingen. Huur- of hypotheeklasten zijn niet meegenomen.

Er zit volgens Keuze.nl een aanzienlijk verschil tussen de verschillende soorten vaste lasten. Zo blijven de kostenstijgingen van internet- en mobiele abonnementen naar verwachting redelijk beperkt, terwijl veel gangbare verzekeringen komend jaar fors stijgen. De zorgverzekering wordt met ongeveer 288 euro fors duurder komend jaar, de autoverzekering volgt met een kostenstijging van 97,80 euro voor de gemiddelde gezinssituatie. Voor de woonverzekering betalen gezinnen een kleine 60 euro meer in 2025.

Niet alle kosten gaan omhoog in 2025. De energierekening zal voor een gemiddeld gezin met een vast energiecontract zonder zonnepanelen zelfs iets lager worden. Dat komt doordat de energietarieven iets lager zijn ten opzichte van begin 2024 en de energiebelasting komend jaar ook lager is. De rekening wordt wel hoger voor gezinnen met een variabel energiecontract.

Meer uit Financieel

Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

5 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

10 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

13 uur geleden
Nieuwe raad van toezicht bij vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.

13 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, chipbedrijven bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.

14 uur geleden
Zorgen over techsector drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.

16 uur geleden
Topman ASN Bank nieuwe voorzitter Duits-Nederlandse Handelskamer

DEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.

17 uur geleden