Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek UEFA naar Fenerbahçe-fans die naam Poetin scandeerden

Onderzoek UEFA naar Fenerbahçe-fans die naam Poetin scandeerden

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft een disciplinair onderzoek ingesteld naar fans van de Turkse club Fenerbahçe, die woensdag in de ontmoeting met de Oekraïense club Dinamo Kiev in de tweede voorronde van de Champions League de naam van de Russische president Vladimir Poetin scandeerden. Op filmpjes op sociale media was te zien en te horen dat een deel van de aanhang van Fenerbahçe dat deed.

"De ethische commissie van de UEFA stelt een disciplinair onderzoek in naar vermeend wangedrag van Fenerbahçe-supporters tijdens de tweede kwalificatieronde van de Champions League in Istanbul", aldus de Europese voetbalbond, zonder daarbij te verwijzen naar de inhoud van de spreekkoren.

Op beelden van de 'Vladimir Poetin' zingende fans kwamen veel reacties los. "Dit gedrag is betreurenswaardig", zei Dinamo Kiev-coach Mircea Lucescu tegen de Turkse krant Fanatik. Uit protest was de 76-jarige Roemeense coach na de wedstrijd niet komen opdagen op de persconferentie. "Op het veld verliep alles zoals gepland, maar op dergelijke uitlatingen van fans op de tribunes hadden we niet gerekend." Fenerbahçe-coach Jorge Jesus wilde niet reageren op het voorval.

De Oekraïense recordkampioen plaatste zich voor de derde kwalificatieronde van de Champions League via een 2-1-overwinning in Istanbul, pas bereikt na verlenging. Arbiter Massimiliano Irrati deelde liefst veertien gele kaarten uit, eerlijk verdeeld over beide teams. De 'thuiswedstrijd' van Dinamo Kiev, vanwege de oorlogssituatie gespeeld in de Poolse stad Lodz, was in 0-0 geëindigd. Dinamo Kiev, dat sinds de Russische inval in Oekraïne alleen nog vriendschappelijke duels speelde, treft in de volgende ronde Sturm Graz uit Oostenrijk.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

5 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

5 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

6 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

6 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

7 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

7 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

7 uur geleden