Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek UEFA naar discriminerende incidenten EK-duel in München

Onderzoek UEFA naar discriminerende incidenten EK-duel in München

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft een disciplinair onderzoek opgestart wegens "mogelijke discriminerende incidenten" tijdens de EK-wedstrijd van woensdag in München tussen Duitsland en Hongarije (2-2). Volgens de bond hebben Hongaarse supporters zich mogelijk misdragen.

Op basis van het onderzoek kunnen sancties volgen. Het onderzoek richt zich op "incidenten en gedragingen op de tribunes", zei een woordvoerder van de UEFA.

Er lopen al onderzoeken naar Hongaarse ultra's wegens mogelijke discriminerende incidenten tijdens de wedstrijden tegen Portugal en Frankrijk. Diverse Franse spelers zouden racistisch zijn bejegend door Hongaarse fans die apengeluiden lieten horen. Dat deden ze onder meer als aanvaller Kylian Mbappé aan de bal was. Ook Karim Benzema werd verbaal aangevallen.

Tijdens de wedstrijd Duitsland - Hongarije waren talrijke uitingen van protest te zien tegen een recent aangenomen Hongaarse wet, die als homofoob wordt beschouwd. Volgens Bild zouden Hongaarse ultra's "Duitsland, Duitsland, homoseksuelen" voor de aftrap gezongen hebben. Op het Twitteraccount 'Football Fans against Homophobia' is een foto te zien waarop twee Hongaarse supporters een homofoob spandoek tonen.

Meer uit Voetbal

Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

3 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

13 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

15 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

16 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

16 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

18 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

18 uur geleden