Onderzoek UEFA naar discriminerende incidenten EK-duel in München
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft een disciplinair onderzoek opgestart wegens "mogelijke discriminerende incidenten" tijdens de EK-wedstrijd van woensdag in München tussen Duitsland en Hongarije (2-2). Volgens de bond hebben Hongaarse supporters zich mogelijk misdragen.
Op basis van het onderzoek kunnen sancties volgen. Het onderzoek richt zich op "incidenten en gedragingen op de tribunes", zei een woordvoerder van de UEFA.
Er lopen al onderzoeken naar Hongaarse ultra's wegens mogelijke discriminerende incidenten tijdens de wedstrijden tegen Portugal en Frankrijk. Diverse Franse spelers zouden racistisch zijn bejegend door Hongaarse fans die apengeluiden lieten horen. Dat deden ze onder meer als aanvaller Kylian Mbappé aan de bal was. Ook Karim Benzema werd verbaal aangevallen.
Tijdens de wedstrijd Duitsland - Hongarije waren talrijke uitingen van protest te zien tegen een recent aangenomen Hongaarse wet, die als homofoob wordt beschouwd. Volgens Bild zouden Hongaarse ultra's "Duitsland, Duitsland, homoseksuelen" voor de aftrap gezongen hebben. Op het Twitteraccount 'Football Fans against Homophobia' is een foto te zien waarop twee Hongaarse supporters een homofoob spandoek tonen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden