Onderzoek UEFA naar discriminerende incidenten EK-duel in München
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft een disciplinair onderzoek opgestart wegens "mogelijke discriminerende incidenten" tijdens de EK-wedstrijd van woensdag in München tussen Duitsland en Hongarije (2-2). Volgens de bond hebben Hongaarse supporters zich mogelijk misdragen.
Op basis van het onderzoek kunnen sancties volgen. Het onderzoek richt zich op "incidenten en gedragingen op de tribunes", zei een woordvoerder van de UEFA.
Er lopen al onderzoeken naar Hongaarse ultra's wegens mogelijke discriminerende incidenten tijdens de wedstrijden tegen Portugal en Frankrijk. Diverse Franse spelers zouden racistisch zijn bejegend door Hongaarse fans die apengeluiden lieten horen. Dat deden ze onder meer als aanvaller Kylian Mbappé aan de bal was. Ook Karim Benzema werd verbaal aangevallen.
Tijdens de wedstrijd Duitsland - Hongarije waren talrijke uitingen van protest te zien tegen een recent aangenomen Hongaarse wet, die als homofoob wordt beschouwd. Volgens Bild zouden Hongaarse ultra's "Duitsland, Duitsland, homoseksuelen" voor de aftrap gezongen hebben. Op het Twitteraccount 'Football Fans against Homophobia' is een foto te zien waarop twee Hongaarse supporters een homofoob spandoek tonen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
29 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
38 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden