Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek topsportcultuur judo na signalen overschrijdend gedrag

Onderzoek topsportcultuur judo na signalen overschrijdend gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - Ook naar de topsportcultuur in de Nederlandse judowereld komt een onafhankelijk onderzoek. Volgens judobond JBN is dit op eigen verzoek nadat "de afgelopen periode" signalen zijn binnengekomen "van grensoverschrijdend gedrag, mogelijke intimidatie en het heersen van een angstcultuur". Daardoor zijn zorgen ontstaan "ten aanzien van de sociale veiligheid en het prestatieklimaat binnen het topsportprogramma en het talentontwikkelprogramma", aldus bondsvoorzitter Tessa Brouwer.

Die meldingen zouden niet zo ernstig van aard zijn dat direct ingrijpen noodzakelijk is. "Er is op dit moment geen sprake van één acute specifieke casus", aldus Brouwer. "Iedereen die betrokken is binnen onze topsport, krijgt de kans zijn of haar verhaal te vertellen, positief en negatief. We nemen de signalen serieus en willen dan ook dat hier onafhankelijk onderzoek naar wordt gedaan."

Judo en jiujitsu worden meegenomen in een al lopend, onafhankelijk onderzoek binnen de topsport. Nu bevindt dat onderzoek zich in een pilotfase met ook de sporten volleybal, ijshockey en wielrennen. Dat moet later in het hoofdonderzoek worden uitgebreid naar minimaal twintig sporten. De looptijd is ongeveer drie jaar.

Turnsters

Toenmalig demissionair staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid en Sport) kondigde afgelopen najaar het grootschalige onderzoek aan. Aanleiding was het lijvige rapport over de misstanden in het turnen, waaruit naar voren kwam dat talrijke turnsters slachtoffer zijn geweest van psychische en ook fysieke mishandeling door coaches. Afgelopen jaar kwam ook grensoverschrijdend gedrag op het topsportcentrum van de triatlonbond aan het licht.

Marjan Olfers, ook betrokken bij het onderzoek naar de misstanden in het turnen, noemt het interessant voor het onderzoek "dat er een bond betrokken is waar op het moment van onderzoeken de topsportcultuur daadwerkelijk ter discussie staat".

Incidenten

Zwembond KNZB kondigde in november ook een onafhankelijk onderzoek aan naar mogelijk grensoverschrijdend gedrag in de sport. Guust Jutte, manager Sport bij de bond, zei toen dat er geen aanleiding was om te denken dat in de zwemsport vaak sprake is van grensoverschrijdend gedrag. "Ons beeld is dat het blijft bij incidenten, al is elk incident er één te veel."

Meer uit Sport

AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

2 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

11 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

13 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

2 dagen geleden