Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek TNO concludeert dat Israëli's op journalisten schoten

Onderzoek TNO concludeert dat Israëli's op journalisten schoten

BEIROET/DEN HAAG (ANP/RTR) - Een Israëlische tankbemanning heeft volgens onderzoek uitgevoerd in opdracht van persbureau Reuters in oktober in Libanon bijna twee minuten lang op een groepje journalisten geschoten. Ze werden met twee tankgranaten bestookt en ze zijn vervolgens "zeer waarschijnlijk" lang met machinegeweervuur beschoten. Reuters heeft TNO (Nederlandse Organisatie voor toegepast-natuurwetenschappelijk onderzoek) in de arm genomen om uit te vinden wat er 13 oktober precies gebeurd kan zijn.

Bij de beschieting werd Reutersmedewerker Issam Abdallah (37) gedood en is een fotograaf van het Franse persbureau AFP, Christina Assi (28), gewond geraakt. Reuters stelt dat het met bewijsmateriaal naar TNO is gestapt om dat te laten analyseren. Het persbureau concludeerde voorlopig in december al samen met de TNO-onderzoekers dat de tankbemanning het vuur op de journalisten had geopend van ongeveer anderhalve kilometer afstand. Dit is nu bevestigd onder meer aan de hand van geluidsopnames en beelden van het incident die afkomstig zijn van een videocamera van de nieuwszender Al Jazeera.

In totaal werden zeven journalisten onder vuur genomen. Ze waren aan het werk in het zuiden van Libanon bij het dorp Alma al-Chaab om beelden te maken van de beschietingen over en weer tussen de Israëli's en de strijders van de Libanese beweging Hezbollah. De journalisten reden in een auto met "TV" erop gekalkt en droegen blauwe helmen en vesten waar "press" op stond.

Israël is naar eigen zeggen ook een onderzoek begonnen, maar daar is nog niets van vernomen. Israël stelt dat het geen journalisten als doelwit kiest. Het onderzoek kan niet vaststellen of de tankbemanning met opzet journalisten onder vuur nam.

Meer uit Binnenland

Zus van in 2009 vermoorde Onno Kuut: mijn broer deed ertoe

ROTTERDAM (ANP) - "Hij was geen dossier, geen krantenartikel, geen etiket, geen stereotype. Hij was mijn broer en hij had, net als ieder mens, een verhaal", vertelde de zus over de in 2009 vermoorde Onno Kuut (30) dinsdag in de rechtbank in Rotterdam op de eerste dag van het vierdaagse hoger beroep tegen de zogenoemde 'tatookillers'.

39 minuten geleden
OM eist twee jaar cel na in brand steken politieauto op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Tegen een 26-jarige man uit Amerongen die in september tijdens een dag van rellen op en rond het Malieveld geweld gebruikte, is dinsdag 24 maanden cel geëist, waarvan acht voorwaardelijk. Het Openbaar Ministerie is er zeker van dat hij die dag een politieauto in brand stak.

1 uur geleden
Rode Kruis zoekt meer hulpverleners vanwege inzet in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis heeft de handen vol aan hulpverlening in Ter Apel. Dagelijks zijn gemiddeld 22 medewerkers ter plaatse om hulp te bieden aan asielzoekers die wachten op het voorterrein van het aanmeldcentrum. Om de komende periode hulp te kunnen blijven bieden, zoekt de organisatie nieuwe medewerkers.

2 uur geleden
RIVM: meer gezondheidswinst door schonere lucht dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - Het verminderen van luchtvervuiling heeft grotere effecten op de gezondheid dan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) twee jaar geleden had verwacht. Het instituut meldt op basis van de recentste meting dat de gezondheidswinst door het verminderen van de uitstoot van fijnstof en stikstofdioxiden in 2030 groter dan verwacht gaat zijn. Als het voorgenomen beleid wordt uitgevoerd, wordt het doel van 50 procent gezondheidswinst ten opzichte van 2016 gehaald.

2 uur geleden
Weeronline waarschuwt voor hitte en hoge luchtvochtigheid

HOUTEN (ANP) - Vanaf donderdag verwacht Weeronline tropische temperaturen. "Daarbij voelt het voor veel mensen benauwd aan en is er kans op felle onweersbuien", waarschuwt het weerbureau. Vooral vrijdag is het heet en is er sprake van een hoge luchtvochtigheid.

5 uur geleden
Jongetje (2) dat in Rotterdam uit raam viel is overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 2-jarig jongetje dat maandagavond van de tweede verdieping van een woning in Rotterdam is gevallen, is overleden. Dat meldt de politie.

5 uur geleden
Nederlanders verliezen interesse en vertrouwen in het nieuws

HILVERSUM (ANP) - Nederlanders verliezen steeds meer interesse en vertrouwen in het nieuws. Dat blijkt uit het Digital News Report Nederland 2026 dat het Commissariaat voor de Media dinsdag publiceert.

7 uur geleden