Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: Studenten ervaren veel stress en voelen weinig steun

Onderzoek: Studenten ervaren veel stress en voelen weinig steun

UTRECHT (ANP) - Veel studenten voelen zich onder druk gezet om te presteren. Dat komt doordat ze "altijd aanstaan". Ze slapen slecht, piekeren veel, zijn vaker ziek en zijn soms geprikkeld. De stress wordt erger doordat ze onzeker zijn over de wereld om hen heen. Bovendien voelen ze zich niet altijd gesteund en begrepen door mensen uit hun omgeving.

Studenten zeggen dat in een onderzoek van het Trimbos-instituut, het Expertisecentrum inclusief onderwijs en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Onderwijs. Het onderzoek is woensdag overhandigd aan onderwijsminister Robbert Dijkgraaf en koningin Máxima.

De onderzoekers zeggen dat studenten kampen met "een opstapeling van onzekerheden in hun leven". Ook constateren ze dat studenten meedoen aan een eindeloze wedstrijd met hindernissen "waarin ze continu in competitie zijn met zichzelf en anderen". Studenten moeten fouten kunnen maken om zichzelf te ontwikkelen, maar daar krijgen ze volgens de rapportage geen ruimte voor.

De prestatiedruk kan minder worden als studenten met minder onzekerheden hoeven om te gaan. Zo willen de onderzoekers dat de overheid komt met een vergoeding voor studenten die te maken hadden met het leenstelsel. Dat wordt na de zomervakantie afgeschaft en vervangen door een basisbeurs. Met compensatie hoeven studenten uit de oude lichting zich geen zorgen te maken over studieschuld en hun kansen op een hypotheek later. Ze zouden zich dan beter kunnen concentreren op de rest van hun studie. Ook kan het helpen om studenten te leren om met stress om te gaan en er met anderen over te praten.

Meer uit Binnenland

Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

32 minuten geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

1 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

1 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

1 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

1 uur geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

2 uur geleden