
Onderzoek: sterk herstel op televisiereclamemarkt
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse markt voor reclames op televisie heeft in de eerste helft van dit jaar sterk herstel laten zien. Volgens marketingorganisatie Screenforce namen de bestedingen voor tv-reclames met 32 procent toe naar 406 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Vorig jaar hielden veel bedrijven vanwege de coronacrisis de hand op de knip bij de budgetten voor reclame op tv.
Volgens Screenforce gaat het om een recordgroei van de bestedingen. Het bureau rekent op flinke groei heel dit jaar. In de eerste helft van dit jaar zijn alle vormen van televisiekijken gestegen. Dit heeft ertoe geleid dat de totale schermtijd in de eerste helft is toegenomen van 206 naar 212 minuten, zegt Screenforce.
In de eerste zes maanden hebben 764 adverteerders de tv ingezet voor marketingcampagnes van in totaal 1028 merken, aldus de onderzoekers. Net als in de afgelopen jaren was de detailhandel de grootste adverteerdersbranche, gevolgd door de voedings- en genotmiddelenbranche.
Unilever is nu de grootste tv-adverteerder met een besteding van meer dan 51 miljoen euro. Eerder was het Amerikaanse Procter & Gamble, moederbedrijf van merken als Pampers, Ariel, Dreft, Braun en Gillette, de grootste adverteerder op televisie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag met zijn Chinese evenknie Xi Jinping "vrijwel uitsluitend" gesproken over handel. Dat meldt hij op zijn socialemediaplatform Truth Social, nadat het Chinese staatspersbureau Xinhua eerder had bericht over een telefoongesprek tussen de twee presidenten. Volgens Trump komen teams van beide landen binnenkort bijeen voor handelsgesprekken.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote werkgevers laten personeel vrijdag thuiswerken tijdens de aangekondigde treinstaking, komt naar voren uit een rondgang van het ANP. Bij veel bedrijven is hybride werken sinds corona gemeengoed gebleven. Op de laatste dag van de werkweek kiezen veel kantoormedewerkers er toch al vaak voor niet naar kantoor te komen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) bevindt zich in een "goede positie" met het huidige renteniveau om alle economische onzekerheden het hoofd te bieden. Dat heeft ECB-president Christine Lagarde gezegd in een toelichting op het besluit om de rente in de eurozone verder te verlagen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Medewerkers van de luchthaven Schiphol ervaren een relatief hoge werkdruk en weinig autonomie in vergelijking met andere werkenden in Nederland. Dat volgt uit onderzoek van TNO in opdracht van Schiphol en vakbonden FNV en CNV waaraan ongeveer 1600 van de in totaal 75.000 luchthavenmedewerkers hebben deelgenomen. Zo heeft personeel onder andere het gevoel niet altijd zelf beslissingen te kunnen nemen in het uitvoeren van werkzaamheden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag weinig beweging zien, na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers wachten vooral op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. Loonstrookverwerker ADP meldde woensdag al dat er in het Amerikaanse bedrijfsleven in mei veel minder banen zijn bijgekomen dan verwacht. De banengroei kwam zelfs uit op het laagste niveau in ruim twee jaar. In het officiële banencijfer worden ook de banen bij de overheid meegenomen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) handhaaft de groeiverwachting voor de economie van de eurozone voor dit jaar op 0,9 procent. Deze prognose werd eerder meermaals naar beneden bijgesteld. Volgens de centrale bank groeide de economie in het eerste kwartaal sterker dan verwacht, maar zijn de vooruitzichten voor de rest van het jaar zwakker.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid zou AOW-gerechtigden moeten uitzonderen van het wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid moet bieden. Dit vindt Senioren Netwerk Nederland, dat ruim 170.000 mensen vertegenwoordigt. Volgens de organisatie houdt het voorstel onvoldoende rekening met ouderen die na hun pensioen willen blijven werken.
2 uur geleden