Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: stemmers PvdA en GroenLinks willen links formatieblok

Onderzoek: stemmers PvdA en GroenLinks willen links formatieblok

HILVERSUM (ANP) - Mensen die bij de Tweede Kamerverkiezingen op de PvdA of GroenLinks hebben gestemd, vinden dat deze partijen samen moeten gaan onderhandelen over de vorming van een nieuw kabinet, meldt EenVandaag op basis van opinie-onderzoek dat vrijdag werd gehouden. Het onderzoek vond plaats voordat deze twee partijen meldden dat ze in ieder geval gedurende de kabinetsformatie verdergaan met één gezamenlijke Kamerfractie.

Ruim twee derde (68 procent) van de PvdA-kiezers is voor een gezamenlijk blok tijdens de onderhandelingen over een nieuw kabinet. Onder GroenLinks-stemmers kan dit op nog meer bijval rekenen: 86 procent vindt dat een goede zaak.

Gezamenlijk optrekken van PvdA en GroenLinks zou mogelijk een blokkade wegnemen bij VVD en CDA. Zij willen niet met zowel de PvdA als GroenLinks in een kabinet, terwijl de twee linkse partijen elkaar juist vasthouden.

D66-kiezers zien onderhandelingen met een links blok van PvdA en GroenLinks ook wel zitten, blijkt uit het onderzoek van EenVandaag : 85 procent vindt dat acceptabel. Bij VVD-stemmers en CDA-stemmers bestaat weinig animo voor dit plan. Bijna twee derde (64 procent) vindt dit niet acceptabel.

EenVandaag hield het onderzoek vrijdag onder 16.000 leden van het Opiniepanel van het programma.

Meer uit Politiek

Eerenberg zegt niet wat aanpassing box 3 kost en hoe te betalen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen) noemt geen cijfers over kosten en compensatie voor de gewenste aanpassing van de vermogensbelasting (box 3). De discussie over de inkomstentegenvallers voor de staatskas is volgens de D66-bewindsman "het politieke gesprek van het najaar."

15 uur geleden
Coronabeleid schond zeker kinderrechten, vindt Kinderombudsvrouw

DEN HAAG (ANP) - Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer vindt "zonder twijfel" dat het kabinet tijdens de coronapandemie kinderrechten heeft geschonden, onder meer door de scholen te sluiten. Vooral de argumentatie daarbij verbijsterde haar, zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

16 uur geleden
Erkens voert regels wolf voor de zomer in, desnoods zonder debat

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels die ingrepen tegen wolven makkelijker maken, komen er hoe dan ook voor de zomer. Staatssecretaris Silvio Erkens (Natuur) wil er graag over praten met de Kamer, maar ook zonder debat zet hij zijn maatregelen door. "Ik vind het onverantwoord om het over de zomer heen te tillen", zei hij woensdag.

17 uur geleden
FVD-school krijgt overheidsfinanciering en heropent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De basisschool van Forum voor Democratie in Almere heropent in augustus haar deuren. Twee jaar geleden werd de Renaissanceschool gesloten, omdat deze de financiering niet rondkreeg. De organisatie draaide alleen op private financiering van ouders en donateurs. Maar nu is het gelukt om financiering te krijgen van het Rijk, meldt FVD-oprichter Thierry Baudet op de website van de partij. Een woordvoerder van het ministerie van Onderwijs bevestigt dat.

17 uur geleden
Kinderombudsvrouw: kinderen geen prioriteit bij corona-aanpak

DEN HAAG (ANP) - Kinderen stonden volgens Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer "niet bovenaan het prioriteitenlijstje" tijdens de coronapandemie. Kalverboer zei tegen de parlementaire enquêtecommissie corona dat het belang van kinderen niet genoeg werd meegenomen in de besluitvorming.

17 uur geleden
Moerdijkers noemen optie om dorp te behouden ongeloofwaardig

MOERDIJK (ANP) - Het alternatieve scenario voor Moerdijk waarin het dorp blijft bestaan en uitbreiding van het stroomnet rondom het dorp plaatsvindt, is totaal ongeloofwaardig, vindt gemeenteraadslid Jolijn Koevoets van de VVD. Burgemeester Aart-Jan Moerkerke vindt dat deze optie te weinig garanties biedt voor het dorp. "Er blijft nog te veel boven de markt hangen."

18 uur geleden
Kamer snapt niet waarom aantal lokale omroepen al vastligt in wet

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer snapt niet goed waarom van tevoren al is vastgelegd hoeveel lokale omroepen er nog mogen overblijven na een hervorming. Dinsdagavond debatteert de Kamer over een wetswijziging die de lokale omroepen moet versterken. Onderdeel daarvan is dat het aantal lokale omroepen wordt teruggebracht van ruim tweehonderd lokale omroepen naar tachtig streekomroepen.

1 dag geleden