Onderzoek: recordaantal Amerikaanse bestuurders opgestapt
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurders van bedrijven en organisaties in de Verenigde Staten verlaten massaal hun post. Volgens een nieuw rapport van de firma Challenger, Gray & Christmas zijn er dit jaar tot en met september al ruim 1400 topmannen en topvrouwen opgestapt bij Amerikaanse bedrijven. Dat is bijna 50 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar en het hoogste aantal ooit gemeten in de eerste drie kwartalen van een jaar.
Challenger, Gray & Christmas is gespecialiseerd in het coachen van bedrijfsbestuurders en houdt al sinds 2002 bij hoeveel bestuurders aftreden bij Amerikaanse ondernemingen en organisaties die minstens tien werknemers hebben en ten minste twee jaar actief zijn. Dat doen de onderzoekers op basis van nieuwsberichten, persberichten en documenten bij toezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC).
De overheid en de non-profitsector staan bovenaan de lijst met vertrekkende bestuurders. Dit jaar verlieten daar al meer dan 350 topmannen en topvrouwen hun post. Dat komt neer opeen stijging van dik 85 procent vergeleken met een jaar terug. Ook in de techsector is de uitstroom groot met ruim 140 mensen die de bestuurskamers verlieten.
Reden vertrekken
Naar de exacte reden van al die vertrekken blijft het een beetje gissen. In ruim een vijfde van de gevallen gaat het om pensioneringen. Een andere reden die wordt genoemd is bijvoorbeeld het nastreven van nieuwe kansen elders. Maar voor bijna een derde van de vertrekken is geen duidelijke verklaring aangegeven.
Andrew Challenger, die werkt bij Challenger, Gray & Christmas, denkt wel een idee te hebben waarom er zoveel bestuurders opstappen. "Bedrijven maken zich klaar voor economische veranderingen in de komende maanden. Met de stijging van de loonkosten en de rentetarieven kijken bedrijven naar nieuwe leiders."
Crisisperiodes
Alexander Kirss van adviesbureau Gartner is ook niet verrast door de cijfers. Hij wijst erop dat er tijdens grote momenten van onzekerheid als een crisis en in dit geval de coronapandemie altijd een beperkter verloop van bestuurders is te zien. Dan blijven die bestuurders uit verantwoordelijkheidsgevoel vaak langer op hun post zitten. Maar dat betekent ook dat er nu de pandemie voorbij is, juist weer meer bestuurders vertrekken. "Veel waarnemers, waaronder ikzelf, hadden deze post-pandemische stijging van het bestuurdersverloop verwacht, en het lijkt erop dat het eindelijk zover is."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
9 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
10 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden