Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: recordaantal Amerikaanse bestuurders opgestapt

Onderzoek: recordaantal Amerikaanse bestuurders opgestapt

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurders van bedrijven en organisaties in de Verenigde Staten verlaten massaal hun post. Volgens een nieuw rapport van de firma Challenger, Gray & Christmas zijn er dit jaar tot en met september al ruim 1400 topmannen en topvrouwen opgestapt bij Amerikaanse bedrijven. Dat is bijna 50 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar en het hoogste aantal ooit gemeten in de eerste drie kwartalen van een jaar.

Challenger, Gray & Christmas is gespecialiseerd in het coachen van bedrijfsbestuurders en houdt al sinds 2002 bij hoeveel bestuurders aftreden bij Amerikaanse ondernemingen en organisaties die minstens tien werknemers hebben en ten minste twee jaar actief zijn. Dat doen de onderzoekers op basis van nieuwsberichten, persberichten en documenten bij toezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC).

De overheid en de non-profitsector staan bovenaan de lijst met vertrekkende bestuurders. Dit jaar verlieten daar al meer dan 350 topmannen en topvrouwen hun post. Dat komt neer opeen stijging van dik 85 procent vergeleken met een jaar terug. Ook in de techsector is de uitstroom groot met ruim 140 mensen die de bestuurskamers verlieten.

Reden vertrekken

Naar de exacte reden van al die vertrekken blijft het een beetje gissen. In ruim een vijfde van de gevallen gaat het om pensioneringen. Een andere reden die wordt genoemd is bijvoorbeeld het nastreven van nieuwe kansen elders. Maar voor bijna een derde van de vertrekken is geen duidelijke verklaring aangegeven.

Andrew Challenger, die werkt bij Challenger, Gray & Christmas, denkt wel een idee te hebben waarom er zoveel bestuurders opstappen. "Bedrijven maken zich klaar voor economische veranderingen in de komende maanden. Met de stijging van de loonkosten en de rentetarieven kijken bedrijven naar nieuwe leiders."

Crisisperiodes

Alexander Kirss van adviesbureau Gartner is ook niet verrast door de cijfers. Hij wijst erop dat er tijdens grote momenten van onzekerheid als een crisis en in dit geval de coronapandemie altijd een beperkter verloop van bestuurders is te zien. Dan blijven die bestuurders uit verantwoordelijkheidsgevoel vaak langer op hun post zitten. Maar dat betekent ook dat er nu de pandemie voorbij is, juist weer meer bestuurders vertrekken. "Veel waarnemers, waaronder ikzelf, hadden deze post-pandemische stijging van het bestuurdersverloop verwacht, en het lijkt erop dat het eindelijk zover is."

Meer uit Financieel

Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

28 minuten geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

31 minuten geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

47 minuten geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

1 uur geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

1 uur geleden
Tesla zakt op negatief Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.

2 uur geleden
Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

3 uur geleden