Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek psyche verdachte dodelijke steekpartij in Den Dolder

Onderzoek psyche verdachte dodelijke steekpartij in Den Dolder

UTRECHT (ANP) - De 28-jarige Mert P., verdacht van het doodsteken van een 76-jarige vrouw in Den Dolder op 2 januari, zal medio augustus in het Pieter Baan Centrum worden geplaatst voor een persoonlijkheidsonderzoek. Dat bleek maandag tijdens een eerste inleidende zitting bij de rechtbank in Utrecht in de strafzaak tegen P.

P. zou het slachtoffer op klaarlichte dag op straat met meerdere messteken van het leven hebben beroofd. Hij werd kort na het incident opgepakt. P. zat destijds in de psychiatrische zorginstelling Fivoor. Daar verbleef ook Michael P. toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde, zij het op een andere afdeling. Mert P. was op de bewuste dag met toestemming buiten het terrein van de kliniek. De gewelddadige dood van de vrouw leidde tot grote onrust in Den Dolder.

Het Openbaar Ministerie meldde op de korte zitting, waar P. niet is verschenen, dat het rechercheonderzoek naar de gebeurtenissen is afgerond. De officier van justitie sprak van "een zeer heftig feit". Het dossier bevat onder meer een uitvoerige analyse van camerabeelden en resultaten van onderzoek naar locatiegegevens van de mobiele telefoons van zowel de verdachte als het slachtoffer. Volgens de officier is op het vermoedelijke moordwapen DNA aangetroffen van zowel P. als de doodgestoken vrouw. P. heeft een verklaring afgelegd, maar de inhoud daarvan is vooralsnog onbekend.

Betere oplossing

P. verbleef op de forensische psychiatrische afdeling Wier+, ingericht voor behandeling van mensen met een licht verstandelijke beperking, die een gevaar kunnen zijn voor zichzelf of voor anderen. Hij kwam eerder in aanraking met justitie, nadat hij in de regio Heerhugowaard in 2022 en 2023 willekeurige mensen had mishandeld. Hij zat in die periode al langere tijd in een zorginstelling in Noord-Holland en kwam later in Fivoor terecht. Het OM seponeerde de strafzaak over de mishandelingen, omdat het de gedwongen behandeling in de kliniek in Den Dolder een betere oplossing vond.

De rechtbank Utrecht houdt de volgende, eveneens inleidende zitting op 30 juni.

Meer uit Binnenland

Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

3 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

5 uur geleden
Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

6 uur geleden
Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

9 uur geleden
Afgelopen week toonde zwakte van EU op wereldtoneel, vindt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."

10 uur geleden
Jetten: Nederlanders kunnen slachtoffer worden van Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.

11 uur geleden
Toeslagenouder mag standbeeld ministerie niet laten veilen

DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.

13 uur geleden