Onderzoek: pensioenfondsen bezorgd over administratiekosten
AMSTERDAM (ANP) - Het instellen van het nieuwe pensioenstelsel zadelt pensioenfondsen op met toenemende administratiekosten. Circa de helft van de fondsen denkt daarbij zijn administratie niet op tijd op orde te hebben voor het nieuwe stelsel een feit is. Dat komt naar voren uit onderzoek door KPMG onder bestuurders van 59 Nederlandse fondsen.
In het nieuwe stelsel worden uitkeringen afhankelijker van financiële prestaties van de pensioenfondsen. Dat betekent dat pensioenen bij tegenspoed sneller worden gekort, maar in betere tijden ook sneller kunnen stijgen. Volgens KPMG hebben fondsen een "enorme klus te klaren" bij de overgang naar het nieuwe stelsel, ook omdat er veel zaken tegelijkertijd veranderen.
De kosten tijdens de overgang lopen enorm op, concluderen de onderzoekers. Deze kosten zullen naar verwachting wel weer gaan dalen als de nieuwe pensioenregelingen van kracht zijn. Maar slechts een vijfde van de ondervraagde pensioenbestuurders denkt dat de administratielasten bij het nieuwe pensioenstelsel structureel lager zullen uitvallen, afgezet tegen de kosten onder de oude pensioenregeling.
Dat het merendeel van de fondsen verwacht dat de administratieve rompslomp toeneemt, noemt KPMG opmerkelijk. Juist omdat bij wet een afname was beloofd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Nederland moet meer investeren in duurzame energie, een schone maakindustrie en toekomstig verdienvermogen. Met die oproep zijn honderd topbestuurders uit het bedrijfsleven dinsdag gekomen, onder wie KPN-topman Joost Farwerck, Zeeman-directeur Erik-Jan Mares en Ruud Joosten, de baas van bouwconcern BAM. Ook Peer Swinkels van het moederbedrijf van bierbrouwer Bavaria en Maite Zubiaurre, de topvrouw van webwinkel bol, onderschrijven de oproep.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.
13 uur geleden