Onderzoek: pensioenfondsen bezorgd over administratiekosten
AMSTERDAM (ANP) - Het instellen van het nieuwe pensioenstelsel zadelt pensioenfondsen op met toenemende administratiekosten. Circa de helft van de fondsen denkt daarbij zijn administratie niet op tijd op orde te hebben voor het nieuwe stelsel een feit is. Dat komt naar voren uit onderzoek door KPMG onder bestuurders van 59 Nederlandse fondsen.
In het nieuwe stelsel worden uitkeringen afhankelijker van financiƫle prestaties van de pensioenfondsen. Dat betekent dat pensioenen bij tegenspoed sneller worden gekort, maar in betere tijden ook sneller kunnen stijgen. Volgens KPMG hebben fondsen een "enorme klus te klaren" bij de overgang naar het nieuwe stelsel, ook omdat er veel zaken tegelijkertijd veranderen.
De kosten tijdens de overgang lopen enorm op, concluderen de onderzoekers. Deze kosten zullen naar verwachting wel weer gaan dalen als de nieuwe pensioenregelingen van kracht zijn. Maar slechts een vijfde van de ondervraagde pensioenbestuurders denkt dat de administratielasten bij het nieuwe pensioenstelsel structureel lager zullen uitvallen, afgezet tegen de kosten onder de oude pensioenregeling.
Dat het merendeel van de fondsen verwacht dat de administratieve rompslomp toeneemt, noemt KPMG opmerkelijk. Juist omdat bij wet een afname was beloofd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
13 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
14 uur geleden