Onderzoek: pensioenfondsen bezorgd over administratiekosten
AMSTERDAM (ANP) - Het instellen van het nieuwe pensioenstelsel zadelt pensioenfondsen op met toenemende administratiekosten. Circa de helft van de fondsen denkt daarbij zijn administratie niet op tijd op orde te hebben voor het nieuwe stelsel een feit is. Dat komt naar voren uit onderzoek door KPMG onder bestuurders van 59 Nederlandse fondsen.
In het nieuwe stelsel worden uitkeringen afhankelijker van financiƫle prestaties van de pensioenfondsen. Dat betekent dat pensioenen bij tegenspoed sneller worden gekort, maar in betere tijden ook sneller kunnen stijgen. Volgens KPMG hebben fondsen een "enorme klus te klaren" bij de overgang naar het nieuwe stelsel, ook omdat er veel zaken tegelijkertijd veranderen.
De kosten tijdens de overgang lopen enorm op, concluderen de onderzoekers. Deze kosten zullen naar verwachting wel weer gaan dalen als de nieuwe pensioenregelingen van kracht zijn. Maar slechts een vijfde van de ondervraagde pensioenbestuurders denkt dat de administratielasten bij het nieuwe pensioenstelsel structureel lager zullen uitvallen, afgezet tegen de kosten onder de oude pensioenregeling.
Dat het merendeel van de fondsen verwacht dat de administratieve rompslomp toeneemt, noemt KPMG opmerkelijk. Juist omdat bij wet een afname was beloofd.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.
4 uur geleden