Onderzoek: opnieuw meer verzekeringen voor e-bikes afgesloten
DEN BOSCH (ANP) - Eigenaren van elektrische fietsen verzekeren hun fiets vaker, meldt marktonderzoeksbureau Multiscope na onderzoek onder ruim 5500 Nederlanders. In 2023 sloten fietseigenaren voor 621 miljoen euro aan verzekeringen af. Dat is 71 miljoen euro meer dan het jaar daarvoor.
Volgens de onderzoekers heeft 62 procent van alle bezitters hun e-bike verzekerd. Daarvoor betalen ze gemiddeld 14 euro per maand, net zoveel als een jaar terug. De kans dat de fiets wordt gestolen is een reden om een verzekering af te sluiten, zegt Multiscope. De e-bike van 6 procent van de eigenaren is een keer gestolen.
Mensen met een elektrische hybridefiets hebben het vaakst een verzekering afgesloten. Meer dan twee op de drie van dit soort fietsen is verzekerd, meldt het marktonderzoeksbureau.
Fatbike
Verzekerden met een fatbike zijn maandelijks met 23 euro gemiddeld het meeste geld kwijt. De ANWB en Univé zijn vorig jaar gestopt met het verzekeren van de elektrische fietsen met dikke banden omdat ze relatief vaak worden gestolen.
Ondanks de verzekeringsstop van fatbikes zijn bij de ANWB de meeste verzekeringen voor e-bikes afgesloten. Volgens Multiscope gaat het om 35 procent van de elektrische fietsen. Bij verzekeraars ENRA en Kingpolis zijn respectievelijk 15 en 12 procent van de verzekeringen ondergebracht. De helft van alle verzekeringen is online afgesloten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
18 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
16 uur geleden