Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek omgang instanties met verdachte steekpartij Rotterdam

Onderzoek omgang instanties met verdachte steekpartij Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV) gaat onderzoek doen naar de omgang van justitiële organisaties met de man die wordt verdacht van het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam. Het onderzoek draait om de vraag "hoe justitiële organisaties hebben gehandeld die betrokken waren bij onder meer de begeleiding en behandeling van Ayoub M.", meldt de inspectie.

Eerder werd bekend dat de 22-jarige verdachte uit Amersfoort een bekende is van politie en justitie. Zo kreeg hij een paar jaar geleden een tbs-maatregel opgelegd voor een aanval op zijn moeder, die hij met een mes in haar nek en keel had gestoken. Deskundigen oordeelden toen dat de man lijdt aan een psychische stoornis.

Naar welke instanties onderzoek wordt gedaan, kan een woordvoerster niet zeggen. In ieder geval houdt de Inspectie JenV geen toezicht op het handelen van het Openbaar Ministerie en de rechtspraak, staat in een persbericht.

Behandelverplichting

In een Kamerbrief wijst verantwoordelijk staatssecretaris Ingrid Coenradie erop dat M. tbs met voorwaarden opgelegd had gekregen. "Onder deze maatregel moet de betrokkene zich aan een aantal voorwaarden houden, waarbij de reclassering toezicht houdt op de naleving hiervan. Zo had verdachte onder andere een behandelverplichting als gestelde voorwaarde."

Coenradie wil niet verder op de zaak ingaan, omdat ook het OM die nog onderzoekt. "Wel vind ik het van groot belang om een beeld te vormen van wat er is gebeurd in de aanloop naar het incident. Mogelijk volgen hier verbeterpunten voor de toekomst uit."

Terroristisch oogmerk

Bij de steekpartij in Rotterdam kwam donderdagavond een 32-jarige man om het leven en raakte een 33-jarige Zwitser gewond. Het OM verdenkt M. van moord en poging tot moord met terroristisch oogmerk. De verdachte riep tijdens het steken een aantal keren Allahoe Akbar, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

3 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

3 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

5 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

6 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

7 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

7 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

7 uur geleden