Onderzoek NPO-videodirecteur om mogelijk grensoverschrijdend gedrag
HILVERSUM (ANP) - De NPO laat een extern onderzoek doen naar directeur video Remco van Leen. Dat meldt de NPO maandag. Aanleiding is een "recente publicatie" en signalen dat hij mogelijk betrokken zou zijn geweest bij grensoverschrijdend gedrag in zijn periode bij de TROS, nu de AVROTROS. Daar was hij tot 2014 werkzaam. Van Leen herkent zich niet in de beweringen, maar neemt de signalen serieus, aldus de NPO.
Van Leen heeft zijn werkzaamheden neergelegd, in afwachting van het onderzoek. Hij volgde eerder Frans Klein op als waarnemend directeur video bij de NPO, nadat Klein in november 2022 zijn functie neerlegde en vorige zomer een overstap maakte naar Talpa als directeur televisie. Jojanneke Doorn, die de functie van directeur video al op zich nam samen met Van Leen, doet dit tijdelijk met het managementteam.
"De NPO streeft naar een veilige sociale werkomgeving en hecht daarom zeer aan een zorgvuldige behandeling van meldingen daarover in het heden en verleden", luidt het bericht van de NPO. Daarom wordt "een feitenonderzoek" gestart. Hoewel Van Leen zich niet herkent in de beweringen, zal hij "zijn volledige medewerking verlenen".
Eerdere melding
De NPO en Van Leen waren volgens de NPO "op de hoogte van één eerdere melding waarin sprake zou zijn van mogelijk grensoverschrijdend gedrag door Van Leen tijdens zijn werkzaamheden bij de toenmalige TROS." Deze melding kwam kort na zijn aantreden als waarnemend directeur video binnen bij de NPO. Daarop heeft de NPO naar eigen zeggen "onmiddellijk actie ondernomen". "Na meerdere gesprekken met betrokkenen, een grondige beoordeling daarvan en het maken van duidelijke samenwerkingsafspraken, waren er op dat moment geen gronden die een goede vervulling van zijn werkzaamheden bij de NPO in de weg zouden staan."
De NPO heeft geen klachten binnengekregen over mogelijk grensoverschrijdend gedrag van Van Leen in de periode van zijn werkzaamheden bij de NPO en het onderzoek van de Commissie-Van Rijn naar de werksfeer binnen de NPO, meldt de publieke omroep.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.
4 uur geleden