Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: nog veel kantoren onvoldoende duurzaam

Onderzoek: nog veel kantoren onvoldoende duurzaam

AMSTERDAM (ANP) - Veel kantoorruimte in Nederland is onvoldoende duurzaam en heeft nog geen energielabel C of hoger, wat vanaf 1 januari volgend jaar wordt verplicht. Dat stelt vastgoedadviseur Colliers in een onderzoek. Volgens het onderzoek voldoet 43 procent van de 60 miljoen vierkante meter kantoorruimte hier nog niet aan en eigenaren van die kantoren riskeren daardoor straks een boete of zelfs een sluiting.

De verplichting voor een energielabel C of hoger werd in 2016 ingevoerd door de overheid. In de tweede helft van vorig jaar nam het percentage groene kantoorruimte toe van 51 naar 57 procent, maar dit tempo moet worden versneld door vastgoedeigenaren, vindt Colliers.

"Het simpelweg aanvragen van een label is voor een derde van de achterblijvers al voldoende", zegt Jeroen Bloemers van Colliers in een toelichting. "Kantoren gebouwd na 1989 komen bijna altijd door de C-kwalificatie, omdat ze zuinig genoeg zijn. Voor twee derde is dus wel verduurzaming nodig om een labelsprong te maken. Dit komt neer op zo’n 16 miljoen vierkante meter."

De grote steden zijn koplopers bij de verduurzaming van kantoorruimte, aldus het onderzoek. De ranglijst van duurzaamste kantoorsteden wordt aangevoerd door Utrecht waar 82 procent van het kantooroppervlak aan de eis voldoet. Daarna komen Nieuwegein en Haarlemmermeer waar ruim driekwart van het oppervlak groen genoeg is. Grote achterblijvers zijn kleine en middelgrote plaatsen zoals Sittard-Geleen en Rijswijk. In deze slechtst presterende gemeenten zijn vaak weinig moderne kantoren bijgebouwd in de laatste decennia.

Meer uit Financieel

Leonard Lauder, oud-topman Estée Lauder, overleden

NEW YORK (ANP) - De voormalige topman van The Estée Lauder Companies Inc, Leonard Lauder, is zaterdag overleden. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt namens de familie. Leonard Lauder was 92 jaar oud.

3 uur geleden
Bronnen: VS en China handhaven exportbeperkingen ondanks deal

BEIJING (ANP) - Verschillende exportbeperkingen die de VS en China elkaar hadden opgelegd op het gebied van nationale veiligheid blijven in stand, ondanks de handelsovereenkomst die de landen afgelopen week hebben gesloten. Dat hebben bronnen die bekend zijn met de details van de deal gemeld aan persbureau Reuters. Ook lijkt een definitieve handelsdeal nog even op zich te laten wachten.

12 uur geleden
Taiwan plaatst Chinese bedrijven Huawei en SMIC op zwarte lijst

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft de Chinese techconcerns Huawei Technologies en Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) op een zwarte lijst geplaatst. Daarmee wordt het voor de Chinese bedrijven moeilijker om toegang te krijgen tot Taiwanese technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

13 uur geleden
Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

1 dag geleden
Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.

1 dag geleden
Boeing levert voor het eerst in maanden weer vliegtuig in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.

1 dag geleden
CNV belooft zeker tot woensdag geen NS-staking aan te kondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.

1 dag geleden