'Onderzoek nodig naar mensenhandel en webcamseksindustrie'
DEN HAAG (ANP) - Er moet nader onderzoek worden gedaan naar de Nederlandse webcamseksindustrie en mogelijke verwevenheid met mensenhandel. Volgens het Centrum Kinderhandel Mensenhandel (CKM) lijkt het erop dat deze industrie een blinde vlek is voor opsporing, hulpverlening en toezicht. "Het gaat om een sector die zich snel ontwikkelt, internationaal opereert, zich zo goed als buiten het zicht van de overheid afspeelt en waar enorme bedragen in omgaan", aldus Shamir Ceuleers (CKM).
Dinsdag verscheen het onderzoeksrapport Voorbij de Pixels, Een verkenning naar gedwongen webcamseks in Nederland. Daaruit komt naar voren dat de webcamindustrie niet immuun is voor mensenhandel en dat met name vrouwen en meisjes worden uitgebuit achter de webcam. Hoe groot het probleem is, is volgens Ceuleers niet duidelijk. Daar is meer onderzoek voor nodig. Alleen meer onderzoek kan deze blinde vlek wegnemen en kan helpen maatregelen te treffen om eventuele misstanden als mensenhandel tegen te gaan, stelt hij.
De aanpak van de politie om misstanden binnen de prostitutie op te merken, door gesprekken te voeren, afspraken te maken en een band op te bouwen werkt niet bij mensen die zich bezighouden met deze vorm van sekswerk. In het rapport geven politiemensen bijvoorbeeld aan: "Je weet niet wie het is, maar je weet ook niet wáár iemand zit."
Het CKM vindt het zaak om meer contact te krijgen met deze groep en zo de kans op seksuele uitbuiting te verkleinen. Techbedrijven, overheden en maatschappelijke organisaties zouden moeten samenwerken en "een gemeenschappelijke vuist maken tegen het businessmodel van de mensenhandelaar".
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
4 minuten geledenDE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
47 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
48 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
2 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
3 uur geleden