Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Onderzoek nodig naar mensenhandel en webcamseksindustrie'

'Onderzoek nodig naar mensenhandel en webcamseksindustrie'

DEN HAAG (ANP) - Er moet nader onderzoek worden gedaan naar de Nederlandse webcamseksindustrie en mogelijke verwevenheid met mensenhandel. Volgens het Centrum Kinderhandel Mensenhandel (CKM) lijkt het erop dat deze industrie een blinde vlek is voor opsporing, hulpverlening en toezicht. "Het gaat om een sector die zich snel ontwikkelt, internationaal opereert, zich zo goed als buiten het zicht van de overheid afspeelt en waar enorme bedragen in omgaan", aldus Shamir Ceuleers (CKM).

Dinsdag verscheen het onderzoeksrapport Voorbij de Pixels, Een verkenning naar gedwongen webcamseks in Nederland. Daaruit komt naar voren dat de webcamindustrie niet immuun is voor mensenhandel en dat met name vrouwen en meisjes worden uitgebuit achter de webcam. Hoe groot het probleem is, is volgens Ceuleers niet duidelijk. Daar is meer onderzoek voor nodig. Alleen meer onderzoek kan deze blinde vlek wegnemen en kan helpen maatregelen te treffen om eventuele misstanden als mensenhandel tegen te gaan, stelt hij.

De aanpak van de politie om misstanden binnen de prostitutie op te merken, door gesprekken te voeren, afspraken te maken en een band op te bouwen werkt niet bij mensen die zich bezighouden met deze vorm van sekswerk. In het rapport geven politiemensen bijvoorbeeld aan: "Je weet niet wie het is, maar je weet ook niet wáár iemand zit."

Het CKM vindt het zaak om meer contact te krijgen met deze groep en zo de kans op seksuele uitbuiting te verkleinen. Techbedrijven, overheden en maatschappelijke organisaties zouden moeten samenwerken en "een gemeenschappelijke vuist maken tegen het businessmodel van de mensenhandelaar".

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

3 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

3 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

3 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

4 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

5 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

7 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

8 uur geleden