'Onderzoek nodig naar mensenhandel en webcamseksindustrie'
DEN HAAG (ANP) - Er moet nader onderzoek worden gedaan naar de Nederlandse webcamseksindustrie en mogelijke verwevenheid met mensenhandel. Volgens het Centrum Kinderhandel Mensenhandel (CKM) lijkt het erop dat deze industrie een blinde vlek is voor opsporing, hulpverlening en toezicht. "Het gaat om een sector die zich snel ontwikkelt, internationaal opereert, zich zo goed als buiten het zicht van de overheid afspeelt en waar enorme bedragen in omgaan", aldus Shamir Ceuleers (CKM).
Dinsdag verscheen het onderzoeksrapport Voorbij de Pixels, Een verkenning naar gedwongen webcamseks in Nederland. Daaruit komt naar voren dat de webcamindustrie niet immuun is voor mensenhandel en dat met name vrouwen en meisjes worden uitgebuit achter de webcam. Hoe groot het probleem is, is volgens Ceuleers niet duidelijk. Daar is meer onderzoek voor nodig. Alleen meer onderzoek kan deze blinde vlek wegnemen en kan helpen maatregelen te treffen om eventuele misstanden als mensenhandel tegen te gaan, stelt hij.
De aanpak van de politie om misstanden binnen de prostitutie op te merken, door gesprekken te voeren, afspraken te maken en een band op te bouwen werkt niet bij mensen die zich bezighouden met deze vorm van sekswerk. In het rapport geven politiemensen bijvoorbeeld aan: "Je weet niet wie het is, maar je weet ook niet wáár iemand zit."
Het CKM vindt het zaak om meer contact te krijgen met deze groep en zo de kans op seksuele uitbuiting te verkleinen. Techbedrijven, overheden en maatschappelijke organisaties zouden moeten samenwerken en "een gemeenschappelijke vuist maken tegen het businessmodel van de mensenhandelaar".
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
16 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
23 uur geleden