Onderzoek naar verdwenen miljoenen voormalig topsprinter Bolt
KINGSTON (ANP) - Financiële opsporingsinstanties in Jamaica doen onderzoek naar een rekening van voormalig topsprinter Usain Bolt. Van die rekening zijn naar verluidt miljoenen dollars verdwenen.
Bolt had de rekening bij de Jamaicaanse investeringsmaatschappij Stocks and Securities Limited (SSL). Zijn zaakwaarnemer Nugent Walker vertelde de Jamaicaanse krant The Gleaner dat achtvoudig olympisch kampioen Bolt afgelopen woensdag ontdekte dat er heel veel geld miste op zijn rekening.
"Alle relevante stappen zijn ondernomen om dit tot op de bodem uit te zoeken," verklaarde Walker, die nog niet kon aangeven om welke bedragen het gaat en hoelang het onderzoek zou gaan duren. "Usain zit al meer dan 10 jaar bij deze firma. Zijn hele portefeuille wordt doorgelicht."
Grootschalige fraude
Volgens The Gleaner is een voormalig werknemer van SSL betrokken bij grootschalige fraude bij het bedrijf en de verdwenen miljoenen van Bolt zouden onderdeel zijn van die fraude.
Bolt won drie keer olympisch goud op de 100 én 200 meter, veroverde elf wereldtitels op de sprint en is nog altijd wereldrecordhouder op de 100 en 200 meter (9,58 en 19,19)
Meer uit Sport
TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
13 uur geleden