
'Onderzoek naar vastgoedman Lips ligt stil'
ZWOLLE (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar faillissementsfraude naar de Brabantse vastgoedhandelaar Roger Lips ligt sinds februari 2019 stil. Dat heeft zijn raadsman Willem Koops gezegd. Lips moet donderdag voor het eerst voor de rechtbank in Zwolle verschijnen voor een inleidende zitting, maar hij verblijft in Dubai. Hij zal niet naar Zwolle komen, volgens zijn advocaat.
De 55-jarige vastgoedondernemer ging in 2013 persoonlijk failliet. Zo'n 150 aan hem gelieerde bedrijven gingen in de loop der jaren erna over de kop. De totaalschuld zou meer dan 200 miljoen euro bedragen.
Het strafdossier bevat vele verwijten van faillissementsfraude waaronder het wegsluizen van geld naar familieleden, aldus zijn advocaat. "Maar dat wordt hem nu dus niet verweten." Lips wordt alleen voor de rechter gedaagd omdat hij onvoldoende informatie aan de curator verstrekte, meldt ook het Openbaar Ministerie. Uit vrees opnieuw gegijzeld te worden, vluchtte Lips in 2013 naar Dubai.
Volgens Koops is hij onschuldig, omdat hij altijd vragen van curatoren en de rechter-commissaris heeft beantwoord. De gijzeling was onrechtmatig en moet van tafel, vindt hij. Dan kan Lips de behandeling van zijn strafzaak zonder vrees bijwonen. Volgens het OM komt het wegsluizen van gelden pas later aan bod . Vrees voor aanhouding hoeft de verdachte niet te hebben. "Een eerder bevel tot aanhouding is ingetrokken", zei een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In aanloop naar zondagavond, wanneer in Nederland klokslag 20.00 uur twee minuten stilte wordt gehouden, levert de temperatuur iets in en wordt het niet warmer dan 11 of 12 graden. Volgens Weeronline blijft het zowel in Amsterdam als elders in het land droog, en "zal het gevoelsmatig nog een stukje kouder zijn dan de thermometers aangeven".
1 uur geledenHOLTEN (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven hebben zondagochtend de dodenherdenking bijgewoond op de Canadese begraafplaats in de Twentse gemeente Rijssen-Holten. Op de begraafplaats zijn 1394 graven, waarvan het grootste deel van Canadese bevrijders is. Margriet en haar echtgenoot legden een krans.
2 uur geledenLOENEN (ANP) - Onze vrijheid is niet meer vanzelfsprekend en daarom moeten wij blijven herdenken. Dat zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim zondag tijdens de jaarlijkse herdenking op het Nationaal Ereveld Loenen. Op die begraafplaats in de Gelderse plaats liggen bijna 4000 Nederlandse oorlogsslachtoffers begraven.
3 uur geledenSOESTERBERG (ANP) - Minister Ruben Brekelmans van Defensie vergelijkt de situatie van Oekraïense F-16-piloten met Nederlandse vliegers in de Tweede Wereldoorlog. In een toespraak bij de luchtmachtherdenking in Soesterberg vertelde hij de verhalen van een Nederlandse en Oekraïense vlieger.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma stond tijdens de herdenking van oorlogsslachtoffers in het Kamergebouw stil bij de rol die Nederlandse koopvaardijschepen speelden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Bij de herdenking waren onder anderen premier Dick Schoof en voorzitter van de Eerste Kamer Jan Anthonie Bruijn aanwezig.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Operaregisseur Pierre Audi was "de meester van het muziektheater", stellen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix in een reactie op zijn overlijden. In een verklaring spreken de koning, koningin en de prinses van de "magische voorstellingen" van Audi.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zeker 480 plekken in Nederland kunnen mensen zondag op enige wijze stilstaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In 350 gevallen gaat het om een herdenking of stille tocht, laat een woordvoerder van het Nationaal Comité 4 en 5 mei weten. Op een kaart op de website van het comité is te zien waar en hoe laat de aangemelde lokale activiteiten plaatsvinden. Vorig jaar hadden zich 410 organisatoren aangemeld voor deze zogeheten herdenkingskaart.
6 uur geleden