'Onderzoek naar vastgoedman Lips ligt stil'
ZWOLLE (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar faillissementsfraude naar de Brabantse vastgoedhandelaar Roger Lips ligt sinds februari 2019 stil. Dat heeft zijn raadsman Willem Koops gezegd. Lips moet donderdag voor het eerst voor de rechtbank in Zwolle verschijnen voor een inleidende zitting, maar hij verblijft in Dubai. Hij zal niet naar Zwolle komen, volgens zijn advocaat.
De 55-jarige vastgoedondernemer ging in 2013 persoonlijk failliet. Zo'n 150 aan hem gelieerde bedrijven gingen in de loop der jaren erna over de kop. De totaalschuld zou meer dan 200 miljoen euro bedragen.
Het strafdossier bevat vele verwijten van faillissementsfraude waaronder het wegsluizen van geld naar familieleden, aldus zijn advocaat. "Maar dat wordt hem nu dus niet verweten." Lips wordt alleen voor de rechter gedaagd omdat hij onvoldoende informatie aan de curator verstrekte, meldt ook het Openbaar Ministerie. Uit vrees opnieuw gegijzeld te worden, vluchtte Lips in 2013 naar Dubai.
Volgens Koops is hij onschuldig, omdat hij altijd vragen van curatoren en de rechter-commissaris heeft beantwoord. De gijzeling was onrechtmatig en moet van tafel, vindt hij. Dan kan Lips de behandeling van zijn strafzaak zonder vrees bijwonen. Volgens het OM komt het wegsluizen van gelden pas later aan bod . Vrees voor aanhouding hoeft de verdachte niet te hebben. "Een eerder bevel tot aanhouding is ingetrokken", zei een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
8 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
18 uur geleden