'Onderzoek naar vastgoedman Lips ligt stil'
ZWOLLE (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar faillissementsfraude naar de Brabantse vastgoedhandelaar Roger Lips ligt sinds februari 2019 stil. Dat heeft zijn raadsman Willem Koops gezegd. Lips moet donderdag voor het eerst voor de rechtbank in Zwolle verschijnen voor een inleidende zitting, maar hij verblijft in Dubai. Hij zal niet naar Zwolle komen, volgens zijn advocaat.
De 55-jarige vastgoedondernemer ging in 2013 persoonlijk failliet. Zo'n 150 aan hem gelieerde bedrijven gingen in de loop der jaren erna over de kop. De totaalschuld zou meer dan 200 miljoen euro bedragen.
Het strafdossier bevat vele verwijten van faillissementsfraude waaronder het wegsluizen van geld naar familieleden, aldus zijn advocaat. "Maar dat wordt hem nu dus niet verweten." Lips wordt alleen voor de rechter gedaagd omdat hij onvoldoende informatie aan de curator verstrekte, meldt ook het Openbaar Ministerie. Uit vrees opnieuw gegijzeld te worden, vluchtte Lips in 2013 naar Dubai.
Volgens Koops is hij onschuldig, omdat hij altijd vragen van curatoren en de rechter-commissaris heeft beantwoord. De gijzeling was onrechtmatig en moet van tafel, vindt hij. Dan kan Lips de behandeling van zijn strafzaak zonder vrees bijwonen. Volgens het OM komt het wegsluizen van gelden pas later aan bod . Vrees voor aanhouding hoeft de verdachte niet te hebben. "Een eerder bevel tot aanhouding is ingetrokken", zei een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
4 uur geleden