Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar spionage voor Moskou bij Duitse ministerie

Onderzoek naar spionage voor Moskou bij Duitse ministerie

BERLIJN (ANP) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV heeft twee hooggeplaatste ambtenaren bij het ministerie van Economische Zaken in het vizier die mogelijk voor Rusland spioneerden. De twee hebben meegewerkt aan het energiebeleid van Duitsland, wat de zaak gevoelig maakt.

Duitse media die over de zaak schrijven, zoals het Handelsblatt en Die Zeit, vragen zich af of het ministerie geïnfiltreerd is door Russische geheime diensten. Het departement en de veiligheidsdienst willen inhoudelijk niet op de zaak reageren.

Het ministerie zou volgens bronnen de BfV op de hoogte hebben gebracht toen er intern twijfels waren ontstaan over de integriteit van de twee ambtenaren. De verdenkingen begonnen doordat beiden pro-Russische standpunten innamen met betrekking tot het energie- en gasbeleid van Duitsland. Het ging om kwesties als het verlenen van een vergunning voor de gaspijpleiding Nord Stream 2, het nationaliseren van Gazprom Germania en het redden van energiebedrijf Uniper.

De binnenlandse veiligheidsdienst heeft de laatste maanden herhaaldelijk gewaarschuwd voor het gevaar van mogelijke Russische spionagepraktijken. De BfV hield er langer rekening mee dat Russische geheime diensten actiever zouden worden door onder meer de Europese sancties tegen Rusland.

Meer uit Buitenland

Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

1 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

1 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

3 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

4 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

9 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

10 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

12 uur geleden