Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar spionage voor Moskou bij Duitse ministerie

Onderzoek naar spionage voor Moskou bij Duitse ministerie

BERLIJN (ANP) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV heeft twee hooggeplaatste ambtenaren bij het ministerie van Economische Zaken in het vizier die mogelijk voor Rusland spioneerden. De twee hebben meegewerkt aan het energiebeleid van Duitsland, wat de zaak gevoelig maakt.

Duitse media die over de zaak schrijven, zoals het Handelsblatt en Die Zeit, vragen zich af of het ministerie geïnfiltreerd is door Russische geheime diensten. Het departement en de veiligheidsdienst willen inhoudelijk niet op de zaak reageren.

Het ministerie zou volgens bronnen de BfV op de hoogte hebben gebracht toen er intern twijfels waren ontstaan over de integriteit van de twee ambtenaren. De verdenkingen begonnen doordat beiden pro-Russische standpunten innamen met betrekking tot het energie- en gasbeleid van Duitsland. Het ging om kwesties als het verlenen van een vergunning voor de gaspijpleiding Nord Stream 2, het nationaliseren van Gazprom Germania en het redden van energiebedrijf Uniper.

De binnenlandse veiligheidsdienst heeft de laatste maanden herhaaldelijk gewaarschuwd voor het gevaar van mogelijke Russische spionagepraktijken. De BfV hield er langer rekening mee dat Russische geheime diensten actiever zouden worden door onder meer de Europese sancties tegen Rusland.

Meer uit Buitenland

Van Veldhoven na top over fossiel: we kunnen 'huis' gaan bouwen

SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.

53 minuten geleden
Nederlandse op flotilla: proberen Griekse wateren te bereiken

HERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.

55 minuten geleden
Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

3 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

4 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

5 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

5 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

6 uur geleden