Onderzoek naar positieve coronatest binnen olympische turnploeg
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF zoekt uit waar de positieve coronatest binnen de olympische turnploeg vandaan komt. Het zou ook kunnen gaan om een vals-positieve test, maar uit voorzorg zijn alle sporters en stafleden van de equipe wel in quarantaine gegaan. Het is nog steeds de bedoeling dat de turnploeg zondag naar Japan vliegt, aldus een woordvoerder van NOC*NSF.
Alle leden van TeamNL worden in de laatste zes dagen voor vertrek preventief drie keer getest op het coronavirus. Dat gebeurt zes, drie en twee dagen voor ze het vliegtuig richting Japan in stappen. "Dat gebeurt om de kans op besmettingen binnen TeamNL, maar ook naar de overige deelnemers en de Japanse bevolking toe, zo laag mogelijk te houden", stelt NOC*NSF.
Gymnastiekbond KNGU organiseerde donderdag een mediamiddag in Oranjewoud. Omdat daar alle regels zijn gevolgd, zoals minimaal 1,5 meter afstand houden, hoeft geen van de overige aanwezigen in quarantaine volgens NOC*NSF.
De tweeling Sanne en Lieke Wevers ontbrak op de persdag. Het duo had aangegeven de stilte te verkiezen, na alle juridische perikelen van de afgelopen weken rond hun vader en coach Vincent Wevers. Hij mag van de KNGU niet mee naar Japan.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden