Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar politie om vondst kinderporno verdachte zaak-Gino

Onderzoek naar politie om vondst kinderporno verdachte zaak-Gino

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid is een oriënterend onderzoek gestart naar het handelen van de politie nadat in 2021 kinderporno werd aangetroffen op de telefoon van Donny M. De man wordt ervan verdacht in juni 2022 de 9-jarige Gino te hebben ontvoerd naar zijn woning in Geleen en te hebben misbruikt en vermoord. "In 2021 had die vondst voor hem geen directe juridische gevolgen, er volgde geen onderzoek", aldus JenV.

De Inspectie wil weten hoe de politie na de vondst van de kinderporno op de telefoon "haar afwegingen heeft gemaakt en haar werk heeft uitgevoerd". Pas nadat M. was opgepakt als verdachte in de zaak-Gino, werd de kinderporno betrokken in het onderzoek tegen hem.

Recent, bij een "al langer lopend onderzoek naar Donny M.", is nieuwe informatie opgedoken over de handelswijze van de politie. Deze informatie maakt dat de Inspectie nu een oriënterend onderzoek wil uitvoeren. Aan de hand van de uitkomsten wordt besloten of er een nader onderzoek zal komen.

Onderzoek

Het langer lopende onderzoek waarin de informatie is ontdekt, is dat van Toezicht Sociaal Domein. Deze samenwerking van vier Rijksinspecties bekijkt of aan M. wel "passende begeleiding, ondersteuning en zorg is verleend". Hij is namelijk eerder veroordeeld voor mishandeling en bedreiging van twee kinderen en het misbruiken van zeker één van hen.

Ook is hij in het verleden veroordeeld voor een poging tot doodslag nadat hij een stoeptegel van een viaduct gooide. De rechter in die zaak zei toen dat de man verminderd toerekeningsvatbaar was, omdat hij een autismespectrumstoornis heeft en zwakbegaafd is. "Hij is zeer afhankelijk van begeleiding en toezicht en kan op momenten dat deze begeleiding niet aanwezig is, impulsief handelen", aldus de rechter toen.

Het valt nog niet te zeggen hoe lang het oriënterende onderzoek naar de politie precies zal duren, meldt een woordvoerder van de Inspectie desgevraagd. Het Openbaar Ministerie leidt een strafonderzoek, maar omdat de Inspectie niet is bevoegd om te onderzoeken hoe het OM de taken uitvoert, is de procureur-generaal bij de Hoge Raad ingelicht. De procureur-generaal bij de Hoge Raad wacht de uitkomst van de oriëntatie af "en besluit op basis daarvan of hij zelf onderzoek gaat verrichten", aldus de Inspectie.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties doen aangifte tegen biomassacentrale RWE

AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.

1 uur geleden
Opbrengst Serious Request na drie dagen ruim 7,4 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

6 uur geleden
Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

9 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

9 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

10 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

10 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

10 uur geleden