Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar politie om vondst kinderporno verdachte zaak-Gino

Onderzoek naar politie om vondst kinderporno verdachte zaak-Gino

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid is een oriënterend onderzoek gestart naar het handelen van de politie nadat in 2021 kinderporno werd aangetroffen op de telefoon van Donny M. De man wordt ervan verdacht in juni 2022 de 9-jarige Gino te hebben ontvoerd naar zijn woning in Geleen en te hebben misbruikt en vermoord. "In 2021 had die vondst voor hem geen directe juridische gevolgen, er volgde geen onderzoek", aldus JenV.

De Inspectie wil weten hoe de politie na de vondst van de kinderporno op de telefoon "haar afwegingen heeft gemaakt en haar werk heeft uitgevoerd". Pas nadat M. was opgepakt als verdachte in de zaak-Gino, werd de kinderporno betrokken in het onderzoek tegen hem.

Recent, bij een "al langer lopend onderzoek naar Donny M.", is nieuwe informatie opgedoken over de handelswijze van de politie. Deze informatie maakt dat de Inspectie nu een oriënterend onderzoek wil uitvoeren. Aan de hand van de uitkomsten wordt besloten of er een nader onderzoek zal komen.

Onderzoek

Het langer lopende onderzoek waarin de informatie is ontdekt, is dat van Toezicht Sociaal Domein. Deze samenwerking van vier Rijksinspecties bekijkt of aan M. wel "passende begeleiding, ondersteuning en zorg is verleend". Hij is namelijk eerder veroordeeld voor mishandeling en bedreiging van twee kinderen en het misbruiken van zeker één van hen.

Ook is hij in het verleden veroordeeld voor een poging tot doodslag nadat hij een stoeptegel van een viaduct gooide. De rechter in die zaak zei toen dat de man verminderd toerekeningsvatbaar was, omdat hij een autismespectrumstoornis heeft en zwakbegaafd is. "Hij is zeer afhankelijk van begeleiding en toezicht en kan op momenten dat deze begeleiding niet aanwezig is, impulsief handelen", aldus de rechter toen.

Het valt nog niet te zeggen hoe lang het oriënterende onderzoek naar de politie precies zal duren, meldt een woordvoerder van de Inspectie desgevraagd. Het Openbaar Ministerie leidt een strafonderzoek, maar omdat de Inspectie niet is bevoegd om te onderzoeken hoe het OM de taken uitvoert, is de procureur-generaal bij de Hoge Raad ingelicht. De procureur-generaal bij de Hoge Raad wacht de uitkomst van de oriëntatie af "en besluit op basis daarvan of hij zelf onderzoek gaat verrichten", aldus de Inspectie.

Meer uit Binnenland

Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

1 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

1 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

1 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

1 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

5 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

5 uur geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

5 uur geleden