Onderzoek naar oud-schaatsster Pechstein om uitspraken in uniform
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse federale politie is een onderzoek gestart naar oud-schaatsster Claudia Pechstein, die tegenwoordig werkzaam is bij de politie. De vijfvoudig olympisch kampioene zou in een speech die zij in uniform gaf op een congres van oppositiepartij CDU zaterdag politieke uitlatingen hebben gedaan, terwijl politiepersoneel zich neutraal moet opstellen.
In de toespraak bepleitte Pechstein onder meer dat afgewezen asielzoekers gedeporteerd moeten worden omdat dat de veiligheid ten goede zou komen. Ook zei ze dat de veiligheid in Duitsland belangrijker is dan politiek correct zijn. Een van de voorbeelden die ze daarbij gaf, was de discussie of de naam zigeunerschnitzel nog gebruikt mag worden.
Een woordvoerder van de federale politie liet zondag aan persbureau DPA weten dat de politie op de hoogte is van het incident en meteen een onderzoek is gestart. Een zegspersoon van de CDU verklaarde dat het voor de toespraak van Pechstein niet duidelijk was dat de oud-atlete haar politie-uniform zou dragen. Het management van Pechstein wilde zondag niet reageren.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.
29 minuten geledenALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.
44 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.
3 uur geleden