Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar oud-schaatsster Pechstein om uitspraken in uniform

Onderzoek naar oud-schaatsster Pechstein om uitspraken in uniform

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse federale politie is een onderzoek gestart naar oud-schaatsster Claudia Pechstein, die tegenwoordig werkzaam is bij de politie. De vijfvoudig olympisch kampioene zou in een speech die zij in uniform gaf op een congres van oppositiepartij CDU zaterdag politieke uitlatingen hebben gedaan, terwijl politiepersoneel zich neutraal moet opstellen.

In de toespraak bepleitte Pechstein onder meer dat afgewezen asielzoekers gedeporteerd moeten worden omdat dat de veiligheid ten goede zou komen. Ook zei ze dat de veiligheid in Duitsland belangrijker is dan politiek correct zijn. Een van de voorbeelden die ze daarbij gaf, was de discussie of de naam zigeunerschnitzel nog gebruikt mag worden.

Een woordvoerder van de federale politie liet zondag aan persbureau DPA weten dat de politie op de hoogte is van het incident en meteen een onderzoek is gestart. Een zegspersoon van de CDU verklaarde dat het voor de toespraak van Pechstein niet duidelijk was dat de oud-atlete haar politie-uniform zou dragen. Het management van Pechstein wilde zondag niet reageren.

Meer uit Buitenland

Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

13 minuten geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

3 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

6 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

6 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

10 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

14 uur geleden