Onderzoek naar oorzaak fataal ongeval Chaam loopt nog
CHAAM (ANP) - De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeval zaterdagmiddag in het Noord-Brabantse Chaam, waarbij twee kleine kinderen om het leven kwamen. De auto waarin zij samen met nog een ander kind onder de 5 jaar en hun moeder zaten, reed op een nagenoeg rechte weg tegen een boom aan, meldt de politie zondag.
Het verhoor van de moeder, die de auto bestuurde, vindt pas later plaats, omdat de gezondheid van de vrouw voorgaat, en vanwege de "dramatische situatie" waarin ze verkeert, aldus de politie.
De auto botste zaterdag rond 16.45 uur op de Oude Bredasebaan op een boom. Getuigen verleenden eerste hulp. Een van de kinderen, een 4-jarige, was er slecht aan toe en moest meteen gereanimeerd worden, maar dat mocht niet meer baten. De vrouw en twee andere kinderen, onder wie een baby, werden naar verschillende ziekenhuizen gebracht. In de loop van de avond overleed de baby aan zijn verwondingen.
Voor de getuigen is Slachtofferhulp ingeschakeld. Familieagenten worden ingezet om de contacten te onderhouden tussen het onderzoeksteam en de nabestaanden en om hen "op allerlei manieren bij te staan in deze moeilijke tijden". De politie meldt verder intens mee te leven met de familie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
13 uur geleden