Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar olielek in Louisiana na orkaan Ida

Onderzoek naar olielek in Louisiana na orkaan Ida

BATON ROUGE (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten doen onderzoek naar een mogelijk olielek voor de kust van Louisiana nadat orkaan Ida afgelopen zondag over het gebied raasde. Er is vanuit Texas een speciaal vliegtuig van het Amerikaanse milieuagentschap onderweg met apparatuur aan boord om olielekken waar te nemen.

Persbureau AP meldde woensdag op basis van luchtfoto's dat er een kilometerslang olielek gesignaleerd zou zijn. Een olieraffinaderij langs de Mississippi-rivier zou door de orkaan getroffen zijn. The New York Times meldde eerder deze week dat de staat Louisiana 17 olieraffinaderijen kent en goed is voor een vijfde van de totale productie van olie van de Verenigde Staten. Eerdere orkanen veroorzaakten olielekken.

Orkaan Ida kwam afgelopen zondag aan land in Louisiana en catastrofale windsnelheden brachten enorme schade aan, vooral ook aan het elektriciteitsnet. Vijf dagen later zit een groot deel van de staat nog altijd zonder stroom, ook de watervoorziening is op veel plekken weggevallen.

Ida, inmiddels afgezwakt tot een tropische storm, heeft woensdag in de staten New York, New Jersey en Pennsylvania voor overstromingen en een aantal tornado's gezorgd. Als gevolg daarvan kwamen in het gebied zeker 44 mensen om het leven.

Meer uit Buitenland

Macron wil dat Europa zich harder opstelt tegenover Israël

SINGAPORE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Singapore aangedrongen op een hardere lijn van Europese landen tegen Israël. Indien Israël "in de komende uren of dagen" niet reageert op de rampzalige humanitaire toestand in de Gazastrook, moet het gezamenlijke standpunt van Europa worden aangescherpt.

34 minuten geleden
Bronnen: VS willen wapenleveranties aan Taiwan opschroeven

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump is van plan de wapenverkoop aan Taiwan op te schroeven. Daarmee wil Washington een krachtig signaal afgeven aan China, dat de militaire druk op het democratisch bestuurde eiland opvoert. Dat melden twee Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Greta Thunberg probeert opnieuw Gaza te bezoeken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.

8 uur geleden
Hamas: voorstel VS voor bestand Gaza voldoet niet aan eisen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.

10 uur geleden
Montenegro blijft premier van Portugal

LISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.

10 uur geleden
VS bevestigen instemming Israël met voorstel bestand Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.

10 uur geleden
Parijs verbiedt roken op stranden en in parken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.

13 uur geleden