Onderzoek naar Oekraïense minister van Defensie om machtsmisbruik
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Het Oekraïense anticorruptiebureau heeft een onderzoek geopend naar minister van Defensie Roestem Oemjerov. De dienst zegt tegen persbureau Reuters dat wordt gekeken naar mogelijk machtsmisbruik, maar treedt verder niet in detail over waarvan Oemjerov precies wordt beschuldigd.
Binnen het ministerie van Oemjerov was de afgelopen tijd sprake van onrust. Hij heeft een conflict met de Defensie Inkoopdienst, die na corruptieschandalen voor transparantie moet zorgen bij wapenaankopen. De minister haalde vorige week publiekelijk uit naar dat orgaan: "Helaas hebben we de afgelopen zes maanden, in plaats van tijdige levering van munitie aan ons leger, politieke spelletjes, gelekte contracten en uitgelekte informatie gezien."
De regering ontsloeg eerder deze week onderminister Dmytro Klimenkov van Defensie. Hij ging over de wapenaankoop en had kritiek gekregen van Oemjerov. De minister wil ook af van het hoofd van de Defensie Inkoopdienst, Maryna Bezroekova. Zij weigert te vertrekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
56 minuten geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
8 uur geleden