Onderzoek naar Oekraïense minister van Defensie om machtsmisbruik
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Het Oekraïense anticorruptiebureau heeft een onderzoek geopend naar minister van Defensie Roestem Oemjerov. De dienst zegt tegen persbureau Reuters dat wordt gekeken naar mogelijk machtsmisbruik, maar treedt verder niet in detail over waarvan Oemjerov precies wordt beschuldigd.
Binnen het ministerie van Oemjerov was de afgelopen tijd sprake van onrust. Hij heeft een conflict met de Defensie Inkoopdienst, die na corruptieschandalen voor transparantie moet zorgen bij wapenaankopen. De minister haalde vorige week publiekelijk uit naar dat orgaan: "Helaas hebben we de afgelopen zes maanden, in plaats van tijdige levering van munitie aan ons leger, politieke spelletjes, gelekte contracten en uitgelekte informatie gezien."
De regering ontsloeg eerder deze week onderminister Dmytro Klimenkov van Defensie. Hij ging over de wapenaankoop en had kritiek gekregen van Oemjerov. De minister wil ook af van het hoofd van de Defensie Inkoopdienst, Maryna Bezroekova. Zij weigert te vertrekken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
27 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
12 uur geleden