Onderzoek naar nalatigheid ex-premier Italië bij corona-uitbraak
BERGAMO (ANP/RTR/DPA) - Drie jaar na het uitbreken van de coronapandemie is justitie in de Noord-Italiaanse stad Bergamo een onderzoek begonnen naar de toenmalige premier Giuseppe Conte. Hij wordt beschuldigd van nalatigheid in de beginfase van de pandemie in het voorjaar van 2020. Met betere voorzorgsmaatregelen en sneller ingrijpen hadden mogelijk duizenden sterfgevallen vermeden kunnen worden, zegt justitie. Ook tegen achttien andere politici en topfunctionarissen worden stappen ondernomen, zoals ex-minister van Volksgezondheid Roberto Speranza en de leider van de regio Lombardije.
Mensen zouden zijn overleden doordat er niet op tijd zogenoemde rode zones werden ingesteld. Dat zijn zwaar getroffen gebieden waar mensen niet in of uit mogen. Het gevaar van de pandemie werd onvoldoende ingeschat, wat dramatische gevolgen had.
Italië was een van de eerste Europese landen die te kampen hadden met het coronavirus. De regio Bergamo was in het begin de brandhaard. De beelden van vrachtwagens volgeladen met doodskisten gingen de wereld over. In totaal overleden in Italië 188.000 mensen.
Conte, nu oppositieleider, zegt destijds met de grootste inzet en verantwoordelijkheidsgevoel te hebben gehandeld "in een van de moeilijkste momenten die Italië ooit heeft meegemaakt."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
33 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
2 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
3 uur geleden