Onderzoek naar moordaanslag op topgeneraal in Moskou
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische opsporingsdiensten zijn een onderzoek begonnen naar de moordaanslag op de Russische generaal Igor Kirillov, belast met onder meer nucleaire strijdkrachten. Hij is samen met een medewerker bij een aanslag in Moskou om het leven gekomen, meldt de Russische federale opsporingsautoriteit. Kirillov wordt in verband gebracht met de inzet van chemische wapens in Oekraïne.
Een bom in een geparkeerde scooter ging af toen de twee 's ochtends vroeg een woongebouw in Moskou verlieten, zeggen de onderzoekers. Op beelden die zijn verspreid door Russische media is te zien dat in het gebouw ramen zijn gesneuveld en de deur beschadigd is geraakt. Persbureau Reuters filmde politieafzettingen bij het gebouw. Een verslaggever van AFP heeft de schade aan het pand zelf ook gezien.
De 54-jarige Kirillov was sinds 2018 de bevelhebber over de Russische eenheden die gespecialiseerd zijn in acties onder omstandigheden waarbij nucleaire, biologische of chemische wapens zijn ingezet. De VS en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat die eenheid zelf ook chemische wapens heeft ingezet, waaronder chloorpicrine. Dat is ontwikkeld als traangas in de Eerste Wereldoorlog.
Maandag heeft een openbaar aanklager in Kyiv Kirillov aangeklaagd voor het gebruik van verboden chemische wapens in Oekraïne, aldus de Kyiv Independent. Het VK stelde in oktober sancties tegen hem in. De generaal is volgens het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken "verantwoordelijk voor het helpen inzetten van deze barbaarse wapens" en het verspreiden van desinformatie van het Kremlin. Rusland ontkent het gebruik van chemische wapens.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
4 uur geleden