Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar moordaanslag op topgeneraal in Moskou

Onderzoek naar moordaanslag op topgeneraal in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische opsporingsdiensten zijn een onderzoek begonnen naar de moordaanslag op de Russische generaal Igor Kirillov, belast met onder meer nucleaire strijdkrachten. Hij is samen met een medewerker bij een aanslag in Moskou om het leven gekomen, meldt de Russische federale opsporingsautoriteit. Kirillov wordt in verband gebracht met de inzet van chemische wapens in Oekraïne.

Een bom in een geparkeerde scooter ging af toen de twee 's ochtends vroeg een woongebouw in Moskou verlieten, zeggen de onderzoekers. Op beelden die zijn verspreid door Russische media is te zien dat in het gebouw ramen zijn gesneuveld en de deur beschadigd is geraakt. Persbureau Reuters filmde politieafzettingen bij het gebouw. Een verslaggever van AFP heeft de schade aan het pand zelf ook gezien.

De 54-jarige Kirillov was sinds 2018 de bevelhebber over de Russische eenheden die gespecialiseerd zijn in acties onder omstandigheden waarbij nucleaire, biologische of chemische wapens zijn ingezet. De VS en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat die eenheid zelf ook chemische wapens heeft ingezet, waaronder chloorpicrine. Dat is ontwikkeld als traangas in de Eerste Wereldoorlog.

Maandag heeft een openbaar aanklager in Kyiv Kirillov aangeklaagd voor het gebruik van verboden chemische wapens in Oekraïne, aldus de Kyiv Independent. Het VK stelde in oktober sancties tegen hem in. De generaal is volgens het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken "verantwoordelijk voor het helpen inzetten van deze barbaarse wapens" en het verspreiden van desinformatie van het Kremlin. Rusland ontkent het gebruik van chemische wapens.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

1 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

1 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

1 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

3 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

3 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

4 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

4 uur geleden