Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar mondkapjesdeal kan verder na teruggave notities

Onderzoek naar mondkapjesdeal kan verder na teruggave notities

DEN HAAG (ANP) - Het vermiste notitieboek uit het onderzoek naar de lucratieve mondkapjesdeal van Sywert van Lienden is weer terug bij onderzoeksbureau Deloitte. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Paul Blokhuis in een brief aan de Tweede Kamer.

Een anonieme vinder heeft de notities van een van de onderzoekers teruggegeven. Het notitieboek raakte halverwege oktober kwijt. Later bleek het in bezit te zijn van een anoniem persoon, die het toen nog niet had teruggegeven. Inmiddels zijn de aantekeningen dus weer terecht.

Deloitte mag het onderzoek vervolgen nadat er een aantal afspraken met het ministerie zijn gemaakt over het afhandelen van de gevolgen van het datalek. Deze afspraken gaan onder meer over het waarborgen van de privacy van de betrokkenen, schrijft Blokhuis. In een eerdere brief schreef de staatssecretaris dat er verschillende "persoonsnamen" in het boek stonden.

Drie fases

Volgens Blokhuis heeft het ministerie van Volksgezondheid zijn "ongenoegen en teleurstelling" uitgesproken over met name de afwikkeling van het lek. Deloitte maakte hiervan pas op 7 november melding bij de Autoriteit Persoonsgegevens. Het onderzoeksbureau heeft zijn excuses aangeboden en erkend dat het tekort is geschoten, aldus de staatssecretaris.

Het onderzoek van Deloitte richt zich op de aankoop van zogeheten persoonlijke beschermingsmiddelen, waaronder mondkapjes. Toenmalig CDA-prominent en opiniemaker Van Lienden kocht mondkapjes in via zijn bedrijf Relief Goods Alliance. Hij raakte in opspraak vanwege een lucratieve mondkapjesdeal waar meer dan 100 miljoen euro gemoeid was, die hij met het ministerie van Volksgezondheid sloot. Van Lienden en zijn twee zakenpartners hielden gezamenlijk bruto 28 miljoen euro over aan de verkoop. Eerder zei Van Lienden er geen winstoogmerk op na te houden.

Het onderzoek bestaat uit drie fases. In de eerste fase wordt de deal van Van Lienden onderzocht. Het tweede deel van het onderzoek richt zich op twee andere grote overeenkomsten waarmee ruim 100 miljoen was gemoeid. In de derde fase onderzoekt Deloitte alle deals onder de 100 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

2 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

5 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

5 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

7 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

7 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

8 uur geleden