Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar mondkapjesdeal kan verder na teruggave notities

Onderzoek naar mondkapjesdeal kan verder na teruggave notities

DEN HAAG (ANP) - Het vermiste notitieboek uit het onderzoek naar de lucratieve mondkapjesdeal van Sywert van Lienden is weer terug bij onderzoeksbureau Deloitte. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Paul Blokhuis in een brief aan de Tweede Kamer.

Een anonieme vinder heeft de notities van een van de onderzoekers teruggegeven. Het notitieboek raakte halverwege oktober kwijt. Later bleek het in bezit te zijn van een anoniem persoon, die het toen nog niet had teruggegeven. Inmiddels zijn de aantekeningen dus weer terecht.

Deloitte mag het onderzoek vervolgen nadat er een aantal afspraken met het ministerie zijn gemaakt over het afhandelen van de gevolgen van het datalek. Deze afspraken gaan onder meer over het waarborgen van de privacy van de betrokkenen, schrijft Blokhuis. In een eerdere brief schreef de staatssecretaris dat er verschillende "persoonsnamen" in het boek stonden.

Drie fases

Volgens Blokhuis heeft het ministerie van Volksgezondheid zijn "ongenoegen en teleurstelling" uitgesproken over met name de afwikkeling van het lek. Deloitte maakte hiervan pas op 7 november melding bij de Autoriteit Persoonsgegevens. Het onderzoeksbureau heeft zijn excuses aangeboden en erkend dat het tekort is geschoten, aldus de staatssecretaris.

Het onderzoek van Deloitte richt zich op de aankoop van zogeheten persoonlijke beschermingsmiddelen, waaronder mondkapjes. Toenmalig CDA-prominent en opiniemaker Van Lienden kocht mondkapjes in via zijn bedrijf Relief Goods Alliance. Hij raakte in opspraak vanwege een lucratieve mondkapjesdeal waar meer dan 100 miljoen euro gemoeid was, die hij met het ministerie van Volksgezondheid sloot. Van Lienden en zijn twee zakenpartners hielden gezamenlijk bruto 28 miljoen euro over aan de verkoop. Eerder zei Van Lienden er geen winstoogmerk op na te houden.

Het onderzoek bestaat uit drie fases. In de eerste fase wordt de deal van Van Lienden onderzocht. Het tweede deel van het onderzoek richt zich op twee andere grote overeenkomsten waarmee ruim 100 miljoen was gemoeid. In de derde fase onderzoekt Deloitte alle deals onder de 100 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

OM in hoger beroep tegen deel verdachten in soevereinenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak van zes van de tien verdachten in een proces dat draait om een groep vermeende soevereinen. De rechtbank legde eind november straffen op tot 3,5 jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. Aanhangers van het soevereine gedachtengoed keren zich af van de overheid en zouden bereid zijn daarbij geweld te gebruiken.

13 minuten geleden
OM: Stint meest kwetsbare vervoermiddel

DEN BOSCH (ANP) - "De Stint is het meest kwetsbare vervoermiddel dat op de Nederlandse wegen rijdt", zei de officier van justitie op de vierde zittingsdag van de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch. "Dat brengt een bijzondere verantwoordelijkheid met zich mee en een bijzondere zorgplicht. Een zorgplicht die beide verdachten jarenlang onvoldoende serieus hebben genomen."

35 minuten geleden
OM: uitspraken Nobel en Schoof na Ajax - Maccabi niet strafbaar

DEN HAAG (ANP) - De uitspraken van demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel (VVD) van Participatie en Integratie en demissionair minister-president Dick Schoof na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi in Amsterdam zijn niet strafbaar. Volgens het Openbaar Ministerie waren uitlatingen over onder anderen islamitische jongeren "beledigend, maar mochten zij deze vanuit hun functie en binnen het maatschappelijk debat doen".

50 minuten geleden
Verdachte dodelijke steekpartij Rotterdam in 2003 komt vrij

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam stelt de 52-jarige Sofian A., verdacht van een dodelijke steekpartij in 2003, op vrije voeten. Vrijdag vroeg het Openbaar Ministerie A. te ontslaan van rechtsvervolging omdat hij het geweld uit zelfverdediging zou hebben gepleegd. A. komt vrij in afwachting van het vonnis in zijn zaak.

51 minuten geleden
CDA steunt aanpassing Van Weel aan strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Het CDA steunt de aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt aan het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Daarmee komt een meerderheid voor de zogeheten novelle waarin dit staat in zicht. Ook de PVV lijkt bereid voor te stemmen.

54 minuten geleden
Energiedoel voor 2030 wordt behaald, maar ambitie buiten bereik

UTRECHT (ANP) - Nederland heeft in 2030 genoeg windturbines en zonnepanelen op land om het doel uit het Klimaatakkoord te halen. Dat concludeert het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in de jaarlijkse voortgangsrapportage. De dertig RES-regio's, waarin gemeenten, provincies en waterschappen samenwerken aan hun regionale energiestrategie, moeten in 2030 voor minstens 35 terawattuur (TWh) aan duurzame energie zorgen.

1 uur geleden
OM vindt dat noodknop op Stint had moeten blijven

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat de Stint-producenten in 2014 onterecht hebben besloten de noodstopvoorziening van de Stint te halen. De Stints waren sinds de introductie in 2011 voorzien van een noodknop. Drie jaar later besloot de Stint-fabrikant de voorziening te verwijderen.

1 uur geleden