Onderzoek naar mogelijke vergiftiging moeder Russische dissident
BERLIJN (ANP/AFP) - De politie in Berlijn onderzoekt de mogelijke vergiftiging van een Russisch-Duitse vrouw. Het gaat om de moeder van de Russische dissident Vladimir Kara-Murza.
De vrouw is opgenomen op de isolatieafdeling van het Charité-ziekenhuis in Berlijn. De politie meldt dat haar bloed, kleding en appartement worden onderzocht. Een woordvoerder kon nog niet zeggen of de vrouw inderdaad vergiftigd is en of er een zenuwgas is gebruikt.
Kara-Murza bevestigde op sociale media dat zijn moeder in een ziekenhuis in Berlijn ligt, nadat diverse media erover hadden bericht. "Maar de vermoedens van vergiftiging of een hartaanval zijn gelukkig niet bevestigd", voegde de Kremlincriticus eraan toe.
De Russische autoriteiten pakten Kara-Murza in 2022 op. Hij kreeg een gevangenisstraf van 25 jaar voor zijn kritiek op de Russische invasie in Oekraïne. Hij kwam afgelopen zomer vrij bij een grote gevangenenruil tussen het Westen en Rusland. Kara-Murza overleefde zelf twee pogingen tot vergiftiging.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft het Britse parlement toegesproken. Zijn bezoek is naar aanleiding van de 250e verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid. "We zijn er altijd in geslaagd om onze meningsverschillen als vrienden rustig op te lossen", zei Johnson. "Dat zullen we blijven doen."
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is uitgenodigd om deel te nemen aan de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, zegt hij tegen journalisten. Diplomaten zijn volgens Zelensky bezig met de uitnodiging, maar hij stelt ook dat het moeilijk voor te stellen is hoe hij samen met Rusland in deze of een andere raad kan zitten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.
3 uur geleden