Onderzoek naar mogelijke vergiftiging moeder Russische dissident
BERLIJN (ANP/AFP) - De politie in Berlijn onderzoekt de mogelijke vergiftiging van een Russisch-Duitse vrouw. Het gaat om de moeder van de Russische dissident Vladimir Kara-Murza.
De vrouw is opgenomen op de isolatieafdeling van het Charité-ziekenhuis in Berlijn. De politie meldt dat haar bloed, kleding en appartement worden onderzocht. Een woordvoerder kon nog niet zeggen of de vrouw inderdaad vergiftigd is en of er een zenuwgas is gebruikt.
Kara-Murza bevestigde op sociale media dat zijn moeder in een ziekenhuis in Berlijn ligt, nadat diverse media erover hadden bericht. "Maar de vermoedens van vergiftiging of een hartaanval zijn gelukkig niet bevestigd", voegde de Kremlincriticus eraan toe.
De Russische autoriteiten pakten Kara-Murza in 2022 op. Hij kreeg een gevangenisstraf van 25 jaar voor zijn kritiek op de Russische invasie in Oekraïne. Hij kwam afgelopen zomer vrij bij een grote gevangenenruil tussen het Westen en Rusland. Kara-Murza overleefde zelf twee pogingen tot vergiftiging.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
40 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
2 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
2 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
3 uur geleden