Onderzoek naar mogelijk kartel in sector woninginrichting
AMSTERDAM (ANP) - Binnen de sector woninginrichting is mogelijk sprake van kartelvorming. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) doet momenteel onderzoek, na aanwijzingen over verboden prijsafspraken die mogelijk zijn gemaakt. Eerder deze week is de toezichthouder al bij verschillende bedrijven binnengevallen.
Een aantal leveranciers zou winkeliers opleggen welke prijs zij voor hun producten mogen vragen aan consumenten. De ACM vermoedt ook dat de betrokken leveranciers onderling verboden afspraken maken over de verkoopprijzen die zij de winkeliers in rekening brengen.
De ACM noemde geen namen en om hoeveel bedrijven het gaat. Winkels in de sector woninginrichting zouden daarbij minimumverkoopprijzen opgelegd hebben gekregen, wat weer nadelig was voor consumenten. Volgens de ACM is praten met concurrenten over toekomstige prijzen en verwachte prijstrends alleen al verboden, omdat dit de onderlinge concurrentie vermindert en daarmee van invloed kan zijn op prijzen.
Boete
De marktwaakhond zal de kwestie de komende maanden verder onderzoeken. Als blijkt dat sprake is van verboden afspraken kunnen bedrijven worden aangepakt. Dan volgt een boete of een andere sanctie.
Het was voor de ACM overigens de eerste keer dat in coronatijd invallen werden gedaan. Daarbij is volgens de toezichthouder volgens de RIVM-richtlijnen gehandeld.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
3 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
5 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
6 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
22 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden