Onderzoek naar misstanden Landelijke Eenheid
DEN HAAG (ANP) - Er komt een onafhankelijk onderzoek naar misstanden binnen de Landelijke Eenheid van de Nationale Politie. Dat bevestigt een woordvoerder van de Landelijke Eenheid dinsdag na berichtgeving door NRC.
De krant maakte maandag melding van een vertrouwenscrisis binnen de eenheid. De woordvoerder zegt "dat de politie bekend is met de geluiden hierover". Er zou binnen de Landelijke Eenheid onder meer sprake zijn van vriendjespolitiek, machtsmisbruik, wegkijkgedrag en discriminatie.
Op aandringen van de politievakbonden ACP en NPB wordt nu een onafhankelijk onderzoek ingesteld. Wie het onderzoek gaat uitvoeren, is nog niet bekend. Dat er een onderzoek komt, is volgens ACP-voorzitter "een positief signaal". Tegelijk is hij kritisch. "Pas echt oordelen hierover kunnen we als voldoende gegarandeerd is dat het onderzoek echt onafhankelijk wordt uitgevoerd." Daarom willen de bonden meepraten over de invulling van het onderzoek, zegt de ACP-voorzitter.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
2 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
5 uur geleden