Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar misbruik door aartsbisschop Parijs gestopt

Onderzoek naar misbruik door aartsbisschop Parijs gestopt

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers zijn gestopt met het onderzoek naar ex-aartsbisschop Michel Aupetit (72) van Parijs. Hij werd beschuldigd van "seksueel misbruik van een kwetsbaar persoon". Er heeft zich volgens de aanklagers geen strafbaar feit voorgedaan.

Aupetit verklaarde in juni dat hij nooit een emotionele of seksuele relatie met de vrouw heeft gehad, aldus het kantoor van de aanklager. Ook de vrouw zelf heeft een verklaring afgelegd. Daarin beweerde ze dat er geen sprake was van een strafbaar feit en zei ze dat ze geen aanklacht had ingediend.

Aupetit was volgens zijn advocaat ervan overtuigd dat het onderzoek op deze manier zou eindigen. Hij bood in 2021 zijn ontslag aan, nadat verhalen naar buiten waren gekomen over een mogelijk intieme relatie met een vrouw in 2012. Ook toen ontkende hij schuld. Zijn ontslag werd destijds wel geaccepteerd door paus Franciscus.

Meer uit Buitenland

Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

15 minuten geleden
VN-experts: hongersnood Soedan breidt zich uit

KHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.

16 minuten geleden
Excuses Starmer aan Epstein-slachtoffers om aanstellen Mandelson

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.

56 minuten geleden
NAVO wijst naar Rusland en China na verlopen kernwapenverdrag

BRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.

57 minuten geleden
Letland stelt onderzoek in na vrijgave Epstein Files

VILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.

59 minuten geleden
Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

1 uur geleden
Ontvoerde gelovigen weer vrij na aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association ‌of Nigeria (CAN).

1 uur geleden