Onderzoek naar misbruik door aartsbisschop Parijs gestopt
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers zijn gestopt met het onderzoek naar ex-aartsbisschop Michel Aupetit (72) van Parijs. Hij werd beschuldigd van "seksueel misbruik van een kwetsbaar persoon". Er heeft zich volgens de aanklagers geen strafbaar feit voorgedaan.
Aupetit verklaarde in juni dat hij nooit een emotionele of seksuele relatie met de vrouw heeft gehad, aldus het kantoor van de aanklager. Ook de vrouw zelf heeft een verklaring afgelegd. Daarin beweerde ze dat er geen sprake was van een strafbaar feit en zei ze dat ze geen aanklacht had ingediend.
Aupetit was volgens zijn advocaat ervan overtuigd dat het onderzoek op deze manier zou eindigen. Hij bood in 2021 zijn ontslag aan, nadat verhalen naar buiten waren gekomen over een mogelijk intieme relatie met een vrouw in 2012. Ook toen ontkende hij schuld. Zijn ontslag werd destijds wel geaccepteerd door paus Franciscus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
6 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
6 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
8 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
8 uur geleden