Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar misbruik door aartsbisschop Parijs gestopt

Onderzoek naar misbruik door aartsbisschop Parijs gestopt

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers zijn gestopt met het onderzoek naar ex-aartsbisschop Michel Aupetit (72) van Parijs. Hij werd beschuldigd van "seksueel misbruik van een kwetsbaar persoon". Er heeft zich volgens de aanklagers geen strafbaar feit voorgedaan.

Aupetit verklaarde in juni dat hij nooit een emotionele of seksuele relatie met de vrouw heeft gehad, aldus het kantoor van de aanklager. Ook de vrouw zelf heeft een verklaring afgelegd. Daarin beweerde ze dat er geen sprake was van een strafbaar feit en zei ze dat ze geen aanklacht had ingediend.

Aupetit was volgens zijn advocaat ervan overtuigd dat het onderzoek op deze manier zou eindigen. Hij bood in 2021 zijn ontslag aan, nadat verhalen naar buiten waren gekomen over een mogelijk intieme relatie met een vrouw in 2012. Ook toen ontkende hij schuld. Zijn ontslag werd destijds wel geaccepteerd door paus Franciscus.

Meer uit Buitenland

Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

1 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

1 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

2 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

2 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

4 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

4 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

4 uur geleden