Onderzoek naar McCann-verdachte voor verkrachting uit 2004
BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA/AFP) - Tegen de hoofdverdachte in de verdwijning van het Britse meisje Madeleine McCann loopt nu ook een onderzoek vanwege de onopgeloste verkrachting van een jonge Ierse vrouw in Portugal in 2004, zeiden Duitse aanklagers dinsdag.
De vrouw kwam naar voren na het zien van foto's in de media van de verdachte, de Duitser Christian B. (43). "Het slachtoffer denkt dat ze haar kwelgeest misschien heeft herkend. Daardoor werd hier eind juni een onderzoek naar geopend", zei officier van justitie Hans Christian Wolters.
In het jarenlange mysterie van de verdwijning van Madeleine McCann, zeiden Duitse aanklagers in juni voor de televisie dat ze geloofden dat Christian B. het meisje had ontvoerd en vermoord.
Ontvoering in Praia da Luz
Madeleine McCann, die toen drie was, werd in 2007 vermist in de vakantieflat van haar familie in het Portugese resort Praia da Luz. Ze sliep daar terwijl haar ouders aten in een nabijgelegen restaurant.
Ondanks een internationale klopjacht is er geen spoor van haar gevonden. Duitse aanklagers zeggen dat ze "concreet bewijs" hebben dat Madeleine dood is, hoewel de Britse politie haar verdwijning blijft behandelen als een zaak van vermiste personen.
Christian B. heeft een lange geschiedenis van zedendelicten, waaronder kindermisbruik en verkrachting. Hij zit momenteel in een Duitse gevangenis voor drugshandel. Hij is in Duitsland ook veroordeeld voor de verkrachting in 2005 van een 72-jarige vrouw in Praia da Luz, hoewel de straf nog niet definitief is vanwege een overleveringsgeschil.
De politie in Duitsland heeft Christian B. ook in verband gebracht met andere onopgeloste misdrijven.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
1 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
5 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
5 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
5 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
7 uur geleden