Onderzoek naar kartel in agrarische sector
DEN HAAG (ANP) - Inkopers van agrarische producten hebben mogelijk verboden prijsafspraken gemaakt en daarmee boeren benadeeld. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) die een onderzoek instelt naar de vermeende misstanden. De toezichthouder deed al invallen bij verschillende grote handelaren vanwege de verdenkingen.
De ACM geeft geen namen van de betrokken bedrijven, ook om het onderzoek niet te verstoren. De komende tijd wordt onderzocht of de Mededingingswet inderdaad is overtreden. Als dit het geval is, dan volgen waarschijnlijk sancties. Een tijdspanne voor het onderzoek maakte de ACM niet bekend, maar een zegsman benadrukte dat kartelonderzoeken doorgaans een behoorlijke tijd in beslag nemen.
Bij de ACM kwamen verschillende signalen binnen van andere mogelijke overtredingen van de Mededingingswet in de agrarische sector. Daarom is de toezichthouder ook begonnen met een studie naar de opbouw van prijzen. De ACM roept partijen in de sector ook op om signalen over misstanden te melden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
19 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
2 uur geleden