Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar Italiaanse premier Giorgia Meloni om verduistering

Onderzoek naar Italiaanse premier Giorgia Meloni om verduistering

ROME (ANP/RTR) - In Italië loopt een onderzoek naar premier Giorgia Meloni voor verduistering en medeplichtigheid aan een misdrijf, heeft ze zelf bekendgemaakt op sociale media. Het zou te maken hebben met de vrijlating van een Libische agent vorige week in Italië. Hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

In een videoboodschap zei Meloni dat ze wordt verdacht van medeplichtigheid aan en uitlokking van een misdrijf en verduistering in verband met de zaak Osama Elmasry Njeem, ook bekend als Osama Almasri Njeem. Hij werd vorige week door de Italiaanse autoriteiten vrijgelaten nadat hij een paar dagen eerder was aangehouden op grond van een arrestatiebevel van het ICC voor vermeende misdaden tegen de menselijkheid. Het ICC eiste van Italië een verklaring over de vrijlating en zei dat het niet was geraadpleegd over het besluit.

Meloni zei dat aanklagers ook een onderzoek hebben ingesteld tegen de minister van Justitie Carlo Nordio, de minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi en een bewindsman van Inlichtingen, Alfredo Mantovano. De premier is niet verplicht ontslag te nemen. Dat er een onderzoek loopt, betekent niet dat ze schuldig is of dat er een aanklacht volgt.

"Ik laat me niet chanteren, ik laat me niet intimideren en daarom ben ik, laten we zeggen, niet geliefd bij degenen die niet willen dat Italië verandert en beter wordt," aldus Meloni.

Meer uit Buitenland

Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

12 minuten geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

14 minuten geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

35 minuten geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

47 minuten geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

1 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

5 uur geleden