Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar Italiaanse premier Giorgia Meloni om verduistering

Onderzoek naar Italiaanse premier Giorgia Meloni om verduistering

ROME (ANP/RTR) - In Italië loopt een onderzoek naar premier Giorgia Meloni voor verduistering en medeplichtigheid aan een misdrijf, heeft ze zelf bekendgemaakt op sociale media. Het zou te maken hebben met de vrijlating van een Libische agent vorige week in Italië. Hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

In een videoboodschap zei Meloni dat ze wordt verdacht van medeplichtigheid aan en uitlokking van een misdrijf en verduistering in verband met de zaak Osama Elmasry Njeem, ook bekend als Osama Almasri Njeem. Hij werd vorige week door de Italiaanse autoriteiten vrijgelaten nadat hij een paar dagen eerder was aangehouden op grond van een arrestatiebevel van het ICC voor vermeende misdaden tegen de menselijkheid. Het ICC eiste van Italië een verklaring over de vrijlating en zei dat het niet was geraadpleegd over het besluit.

Meloni zei dat aanklagers ook een onderzoek hebben ingesteld tegen de minister van Justitie Carlo Nordio, de minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi en een bewindsman van Inlichtingen, Alfredo Mantovano. De premier is niet verplicht ontslag te nemen. Dat er een onderzoek loopt, betekent niet dat ze schuldig is of dat er een aanklacht volgt.

"Ik laat me niet chanteren, ik laat me niet intimideren en daarom ben ik, laten we zeggen, niet geliefd bij degenen die niet willen dat Italië verandert en beter wordt," aldus Meloni.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

3 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

3 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

5 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

7 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

7 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

8 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

9 uur geleden