Onderzoek naar Italiaanse premier Giorgia Meloni om verduistering
ROME (ANP/RTR) - In Italië loopt een onderzoek naar premier Giorgia Meloni voor verduistering en medeplichtigheid aan een misdrijf, heeft ze zelf bekendgemaakt op sociale media. Het zou te maken hebben met de vrijlating van een Libische agent vorige week in Italië. Hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
In een videoboodschap zei Meloni dat ze wordt verdacht van medeplichtigheid aan en uitlokking van een misdrijf en verduistering in verband met de zaak Osama Elmasry Njeem, ook bekend als Osama Almasri Njeem. Hij werd vorige week door de Italiaanse autoriteiten vrijgelaten nadat hij een paar dagen eerder was aangehouden op grond van een arrestatiebevel van het ICC voor vermeende misdaden tegen de menselijkheid. Het ICC eiste van Italië een verklaring over de vrijlating en zei dat het niet was geraadpleegd over het besluit.
Meloni zei dat aanklagers ook een onderzoek hebben ingesteld tegen de minister van Justitie Carlo Nordio, de minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi en een bewindsman van Inlichtingen, Alfredo Mantovano. De premier is niet verplicht ontslag te nemen. Dat er een onderzoek loopt, betekent niet dat ze schuldig is of dat er een aanklacht volgt.
"Ik laat me niet chanteren, ik laat me niet intimideren en daarom ben ik, laten we zeggen, niet geliefd bij degenen die niet willen dat Italië verandert en beter wordt," aldus Meloni.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
11 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
13 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
16 uur geleden