Onderzoek naar hoge salaris Franse olympische baas Estanguet
PARIJS (ANP/AFP) - De Olympische Spelen in Parijs zijn vijf maanden voor aanvang verwikkeld in een nieuwe financiële rel. Voorzitter Tony Estanguet van het organisatiecomité zou veel meer dan het maximaal toegestane salaris hebben ontvangen. Het nationale financiële parket doet volgens het persbureau AFP onderzoek naar de beloning van de voormalig olympisch kampioen kanovaren.
Estanguet ontving volgens het Franse persbureau AFP tot 2020 een jaarlijkse vergoeding van 270.000 euro bruto en dat zou volgens de verengingsregels van het olympisch comité veel te hoog zijn. De financiële dienst die het onderzoek moet uitvoeren, wilde geen commentaar geven.
Het olympisch comité reageerde "met verbijstering" op het onderzoek naar de vergoeding van zijn voorzitter. De beloning voor Estanguet is volgens het comité destijds vastgesteld door een commissie van onafhankelijke deskundigen.
Tegen de organisatie van de Olympische en Paralympische Spelen in Parijs lopen al drie andere afzonderlijke financiële onderzoeken. Die gaan met name over vermoedens van vriendjespolitiek en verduistering van publieke middelen bij de gunning van contracten.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
10 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden