Onderzoek naar hoestdrank uit India na dood 66 kinderen in Gambia
BANJUL/NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - India onderzoekt een hoestdrank die in het land geproduceerd is nadat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) had gesuggereerd dat het middel mogelijk de dood van tientallen kinderen in het Afrikaanse land Gambia had veroorzaakt. Zeker 66 kinderen zouden in de afgelopen maanden aan nierfalen zijn overleden, mogelijk vanwege het verontreinigde middel.
WHO-baas Tedros Adhanom Ghebreyesus noemde de dood van de tientallen kinderen een "hartverscheurend verlies". De WHO kan niet uitsluiten dat de hoestdrank, geproduceerd door Maiden Pharmaceuticals, ook naar andere landen is geëxporteerd. "Het is mogelijk dat dit verontreinigde middel ook elders in de wereld opduikt", zei Ghebreyesus erover.
Gambia kampte in juli met de zwaarste overstromingen in jaren, waardoor rioleringen overstroomden. Sindsdien werd de sterfte onder de kinderen door het lokale ministerie van Volksgezondheid onderzocht. Bij veel van de jonge slachtoffers werd de poepbacterie E. coli in de ontlasting aangetroffen. Of dit komt omdat zij de hoestdrank hadden gedronken of dat dit het gevolg was van de overstroomde rioleringen konden de Gambiaanse autoriteiten niet vaststellen. Daar wordt nader onderzoek naar gedaan.
De farmaceut in kwestie wilde niet reageren op vragen van persbureau Reuters.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
4 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.
7 uur geleden