Onderzoek naar grote brand in loods Oosterwolde
OOSTERWOLDE (ANP) - De politie doet sporenonderzoek naar de toedracht van de grote brand in een loods in het Friese Oosterwolde, die er in de nacht van zaterdag op zondag toe leidde dat acht woningen in de buurt moesten worden ontruimd.
Het forensische brandonderzoek kan volgens de politie pas beginnen als de brand volledig geblust is. Dat gaat volgens de Brandweer Fryslân nog uren duren. De politie roept ook getuigen van de brand op. Daaruit mogen volgens een woordvoerder geen conclusies worden getrokken. Het is volgens hem onduidelijk hoe de brand is ontstaan.
De brand woedde in een loods op een industrieterrein. Een aantal omwonenden moest vanwege de rookontwikkeling worden opgevangen bij zorginstelling Stellinghaven.
Wegen afgesloten
Brandweer Fryslân stuurde twee keer een NL-Alert uit. Verder werden een aantal wegen in Oosterwolde afgesloten.
Het gebouw van ongeveer 8000 vierkante meter is ingestort en moet als verloren worden beschouwd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
1 uur geleden