Onderzoek naar grenstoezicht en aanpak mensensmokkel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid gaat onderzoeken hoe de marechaussee mensensmokkel aanpakt op luchthavens en snelwegen en in treinen.
Het onderzoek richt zich op grenstoezicht, de opsporingsonderzoeken van de marechaussee en de manier waarop die criminele organisaties en mensensmokkelnetwerken in kaart brengt.
Het maandag aangekondigde onderzoek is een aanvulling op het eerder gestarte onderzoek naar toezicht op de maritieme grenzen. Tijdens dit onderzoek heeft de inspectie signalen opgevangen van mensensmokkel via luchthavens, snelwegen en treinen. Verschillende media berichtten al over het gebrek aan toezicht op de regionale luchthavens en de mogelijkheden die dit biedt voor mensensmokkelaars. Onder meer op Eindhoven Airport en Groningen Airport Eelde zijn zaken van mensensmokkel aangetroffen
Doel van het rapport is het opsporen van eventuele knelpunten. Als die worden gevonden doet de Inspectie aan het ministerie van Justitie en Veiligheid aanbevelingen om grenstoezicht en de opsporing van mensensmokkel te verbeteren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
14 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
15 uur geleden