Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar gedrag reizigers in 1,5 metermaatschappij

Onderzoek naar gedrag reizigers in 1,5 metermaatschappij

UTRECHT (ANP) - Om de veiligheid op treinstations te vergroten en te voorkomen dat veel mensen tegelijk op één plek zijn, brengt ProRail in kaart hoe reizigers lopen. Dat gebeurt onder meer met sensoren die bewegingen van mensen anoniem meten. De spoorbeheerder werkt samen met de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) aan een onderzoek naar het gedrag van menigten.

Het gedrag van treinreizigers is door de corona-afstandsregel sterk veranderd. Het onderzoek laat zien hoe ze zich bewegen in de 1,5 meter-maatschappij. Door corona zijn er veel minder mensen op stations maar die hebben door de afstandsregel wel veel meer ruimte nodig.

"Daardoor kunnen nieuwe knelpunten op perrons ontstaan, die voorheen geen probleem vormden", zegt Frank van Schadewijk, loopstroomdeskundige bij ProRail. "Met betere informatie kunnen we betere stations ontwerpen en gerichter communiceren naar onze reizigers."

Op een van de drukste perrons van Nederland, bij spoor 5 op Utrecht Centraal, hangen sinds 2017 sensoren die dag en nacht de bewegingen van reizigers meten. Onderzoeker Alessandro Corbetta van de Eindhovense universiteit: "We zouden onze kennis en onze systemen ook graag op andere plekken inzetten, bijvoorbeeld om musea, stadions en luchthavens te ondersteunen."

Meer uit Binnenland

DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

1 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

1 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

6 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

13 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

18 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

19 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

20 uur geleden