Onderzoek naar fraude met EU-geld bij bouw gasterminal Cyprus
LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie stelt een onderzoek in naar fraude en corruptie bij de bouw van een terminal voor vloeibaar gemaakt gas (lng) in Cyprus. Een door China geleid consortium zou het project uitvoeren. Volgens de Financial Times wil de Europese Unie 100 miljoen euro aan subsidie terugvorderen van de Cypriotische regering.
In 2018 gunde de Cypriotische regering het contract voor de bouw van de terminal in de haven van Vasilikos aan een consortium bestaande uit China Petroleum Pipeline (CPP), Hudong-Zhonghua Shipbuilding, het Noorse Wilhelmsen Ship Management en het Britse Metron. De terminal moest het land minder afhankelijk maken van geïmporteerde olie. De kosten bedroegen ruim een half miljard euro, waarvan ongeveer 100 miljoen euro door Brussel zou worden gesubsidieerd. Het project zou oorspronkelijk in 2019 worden voltooid, maar werd onlangs stopgezet.
De Rekenkamer van de Republiek Cyprus publiceerde in januari een verslag waarin melding werd gemaakt van mogelijke overtredingen tijdens de aanbestedingsprocedure. Ook de Europese Rekenkamer en het Europees uitvoerend agentschap voor klimaat, infrastructuur en milieu (CINEA) hebben de zaak onderzocht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
11 uur geleden