Onderzoek naar fraude met EU-geld bij bouw gasterminal Cyprus
LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie stelt een onderzoek in naar fraude en corruptie bij de bouw van een terminal voor vloeibaar gemaakt gas (lng) in Cyprus. Een door China geleid consortium zou het project uitvoeren. Volgens de Financial Times wil de Europese Unie 100 miljoen euro aan subsidie terugvorderen van de Cypriotische regering.
In 2018 gunde de Cypriotische regering het contract voor de bouw van de terminal in de haven van Vasilikos aan een consortium bestaande uit China Petroleum Pipeline (CPP), Hudong-Zhonghua Shipbuilding, het Noorse Wilhelmsen Ship Management en het Britse Metron. De terminal moest het land minder afhankelijk maken van geïmporteerde olie. De kosten bedroegen ruim een half miljard euro, waarvan ongeveer 100 miljoen euro door Brussel zou worden gesubsidieerd. Het project zou oorspronkelijk in 2019 worden voltooid, maar werd onlangs stopgezet.
De Rekenkamer van de Republiek Cyprus publiceerde in januari een verslag waarin melding werd gemaakt van mogelijke overtredingen tijdens de aanbestedingsprocedure. Ook de Europese Rekenkamer en het Europees uitvoerend agentschap voor klimaat, infrastructuur en milieu (CINEA) hebben de zaak onderzocht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer op die datum in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
5 uur geleden