Onderzoek naar fraude met EU-geld bij bouw gasterminal Cyprus
LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie stelt een onderzoek in naar fraude en corruptie bij de bouw van een terminal voor vloeibaar gemaakt gas (lng) in Cyprus. Een door China geleid consortium zou het project uitvoeren. Volgens de Financial Times wil de Europese Unie 100 miljoen euro aan subsidie terugvorderen van de Cypriotische regering.
In 2018 gunde de Cypriotische regering het contract voor de bouw van de terminal in de haven van Vasilikos aan een consortium bestaande uit China Petroleum Pipeline (CPP), Hudong-Zhonghua Shipbuilding, het Noorse Wilhelmsen Ship Management en het Britse Metron. De terminal moest het land minder afhankelijk maken van geïmporteerde olie. De kosten bedroegen ruim een half miljard euro, waarvan ongeveer 100 miljoen euro door Brussel zou worden gesubsidieerd. Het project zou oorspronkelijk in 2019 worden voltooid, maar werd onlangs stopgezet.
De Rekenkamer van de Republiek Cyprus publiceerde in januari een verslag waarin melding werd gemaakt van mogelijke overtredingen tijdens de aanbestedingsprocedure. Ook de Europese Rekenkamer en het Europees uitvoerend agentschap voor klimaat, infrastructuur en milieu (CINEA) hebben de zaak onderzocht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
4 uur geleden