Onderzoek naar fatale stroomstoring ziekenhuis duurt langer
MAASTRICHT (ANP) - Het onderzoek naar de fatale stroomstoring in het Maastricht Universitair Medisch Centrum MUMC+ gaat langer duren. Mogelijk heeft de stroomstoring eind april aan twee patiënten het leven gekost. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd is akkoord gegaan met de langere duur van het onderzoek, zei een woordvoerder van het ziekenhuis naar aanleiding van berichtgeving op 1Limburg vrijdag.
De stroomstoring speelde zich op vier kamers af. Daarbij ging geen alarm af, en ook de noodstroomvoorziening deed het niet. Door de stroomstoring viel de zuurstoftoediening uit. Twee patiënten op de longafdeling overleden. Het ziekenhuis onderzoekt of er een verband is.
"We hebben meer tijd nodig voor het onderzoek", lichtte de woordvoerder van het MUMC+ toe. "We willen het zorgvuldig doen en iedereen horen." De woordvoerder verwacht dat het onderzoek half augustus is afgerond.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend 05.00 uur. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
17 uur geleden