Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar Facebook vertraagd door Europese rechtszaak

Onderzoek naar Facebook vertraagd door Europese rechtszaak

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Een onderzoek van de Europese Commissie naar Facebook loopt vertraging op door een besluit van het Gerecht van de Europese Unie. Verzoeken van de commissie om informatie, die volgens het socialemediaplatform "zeer gevoelige persoonlijke" gegevens van werknemers bevat, zijn voorlopig geschorst.

Het vorig jaar ingestelde onderzoek richt zich op de manier waarop Facebook omgaat met data van gebruikers en op marktpraktijken van de Amerikaanse techgigant die mogelijk in strijd zijn met de Europese mededingingsregels.

Facebook stelt dat aanvullende informatieverzoeken van de Brusselse autoriteiten van "uitzonderlijk brede aard" zijn en vroeg het gerecht eerder deze maand om opschorting. De president van het gerecht bepaalde vervolgens dat eerst zeker moet zijn dat de vertrouwelijkheid van de verstrekte informatie is gewaarborgd.

Facebook heeft de EU aangeboden de gevoelige informatie in een beveiligde digitale omgeving te tonen, maar dat werd volgens een bron geweigerd. Als het gerecht beide partijen heeft gehoord, volgt een definitieve uitspraak over het opschortingsverzoek van Facebook. Beroep bij het Europees Hof van Justitie is dan nog mogelijk.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd tijdens overleg Trump en Poetin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd gesloten. Beleggers hielden de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska in de gaten. Ze hopen dat het overleg de weg kan vrijmaken voor een deal over de oorlog die Rusland met Oekraïne voert.

4 uur geleden
World Economic Forum vindt geen bewijs van wangedrag oprichter

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.

6 uur geleden
Topman OpenAI wil biljoenen uitgeven aan infrastructuur voor AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.

6 uur geleden
Ebusco dringt verlies terug terwijl het werkt aan voortbestaan

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.

6 uur geleden
Sieradenketen Claire's in financiële problemen, ook in Nederland

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.

8 uur geleden
Chipbedrijven omlaag op Damrak na cijferbericht Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.

9 uur geleden
Vakbonden verwachten stap van NS bij hervatten cao-overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.

9 uur geleden