Onderzoek naar explosieven in bodem in Alphen aan den Rijn
ALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - Deskundigen van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) gaan op het terrein van de voormalige fabriek van L'Orèal in Alphen aan den Rijn zoeken naar achtergebleven explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Nu er appartementen worden gebouwd op het voormalige fabrieksterrein moet eerst vastgesteld worden of er nog bommen en granaten in de grond zitten.
De Britse Royal Airforce bombardeerde de spoorlijn van Alphen aan den Rijn op 18 maart 1944. Bij het bombardement kwamen mensen om het leven en er werd grote schade aangericht. Ooggetuigen van toen zeggen dat er bommen zijn afgezwaaid richting het toekomstige bouwterrein.
Later dat jaar werden Duitse V2-raketten over het spoor vervoerd richting Wassenaar om ze af te vuren op Londen. In maart 1945 volgende een nieuw, zwaar bombardement op de Spoorwegbrug Gouwesluis. Alle bommen misten doel en kwamen in de omgeving terecht.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep komt volgend jaar met dagelijkse uitzendingen van een paar veelbekeken programma's, zoals Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en Hunted VIPS. Ze zijn om 21.30 uur op NPO 1 te zien. Dat laat de NPO weten na berichtgeving van het AD hierover.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Britse singer-songwriter Joe Jackson geeft eind volgend jaar vier optredens in Nederland. De concerten zijn onderdeel van de nieuwe tour van Jackson, Hope and Fury 2026.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk. Dat concludeert de Commissie op basis van het jaarlijkse Europese asiel- en migratieverslag. Het verslag kijkt naar de migratie naar de EU tussen juli 2024 en juni van dit jaar.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, vindt de eis van meer dan 2000 jaar gevangenisstraf tegen burgemeester Ekrem Imamoglu van Istanbul "werkelijk krankzinnig". Zij schrijft aan het ANP dat zij en tientallen Europese burgemeesters blijven protesteren "totdat onze collega zijn vrijheid terugkrijgt".
51 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Twee 17-jarige jongens uit Zaandam zijn maandag veroordeeld voor het dreigen met een schietpartij op een school in die plaats, meldt het OM dinsdag. Tijdens het 2,5 jaar durende onderzoek naar het incident kwam ook naar voren dat de jongens zich bezighielden met onlineoplichting.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 18-jarige man uit Ridderkerk aangehouden op verdenking van het lastigvallen en mishandelen van vijftien meisjes en vrouwen. Dat gebeurde afgelopen zomer bij tien slachtoffers in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde en de laatste twee weken bij nog vijf slachtoffers in het naastgelegen Ridderkerk.
1 uur geleden