Onderzoek naar de gevolgen van herrie op de werkvloer
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam UMC gaat onderzoek doen naar de gevolgen van herrie op de werkvloer voor personeel en werkprocessen. Ook het slecht kunnen verstaan van anderen door andere oorzaken, zoals slechte communicatiemiddelen, wordt onderzocht.
"Denk bijvoorbeeld aan politieagenten met een slecht werkende portofoon of een piloot die een instructie van een anderstalige luchtverkeersleider krijgt via een krakende radio", zegt Adriana Zekveld, initiatiefneemster van het onderzoek, op de site van de universiteit.
Door lawaai in bijvoorbeeld fabrieken, kantoortuinen of op scholen moet je extra inspanningen leveren om toch te horen wat er gezegd wordt. "Lawaai en problemen met het verstaan van spraak kunnen leiden tot stress, vermoeidheid en zelfs geestelijke gezondheidsproblemen. Dit heeft vaak gevolgen voor de productiviteit of ziekteverzuim en het kan fouten en onveilige situaties veroorzaken", aldus de universiteit.
Zekveld gaat met Sophia Kramer van Amsterdam UMC en nog eens zes jonge wetenschappers de nadelige gevolgen van 'luisterproblemen' in werksituaties na. Het team gaat ook zoeken naar oplossingen. Ze gaan bestuderen hoe je objectief bij werknemers kunt meten of er sprake is van een te hoge 'luisterinspanning' op de werkvloer. Zij doen dit aan de hand van vragenlijsten, maar ook door metingen van bijvoorbeeld de hartslag en de grootte van de oogpupillen.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
17 uur geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
21 uur geleden