Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar dassen op terrein beoogde crisisnoodopvang Heumen

Onderzoek naar dassen op terrein beoogde crisisnoodopvang Heumen

HEUMEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat een gespecialiseerd bureau ecologisch onderzoek doen op een terrein in de Gelderse gemeente Heumen, waar een crisisnoodopvang voor achthonderd asielzoekers moet komen. Reden is dat er minstens drie dassenburchten op en bij het terrein zouden zitten. De geplande opening van de noodopvang begin mei gaat vrijwel zeker niet lukken, aldus een woordvoerder van het COA.

In afwachting van het resultaat van het onderzoek heeft het COA nog geen ontheffing van de natuurvergunning aangevraagd bij de provincie. Die ontheffing is nodig om tijdelijke paviljoens en woonunits te mogen bouwen in het gebied. Als er ondertussen toch bouwactiviteiten zouden zijn of er wordt vast materiaal aangevoerd, gaat de provincie handhaven, waarschuwt verantwoordelijk gedeputeerde Peter Drenth.

Als de provincie een ontheffing verleent, stapt de Stichting Das en Boom naar de rechter. Volgens voorzitter Jaap Dirkmaat is de das een beschermd dier dat niet verstoord, verjaagd of gedood mag worden. Een van de drie dassenburchten bij het terrein is al eeuwenoud en alle burchten zijn volop in gebruik. Er zijn volgens Dirkmaat genoeg andere terreinen in Heumen bij Nijmegen om een grote crisisnoodopvang neer te zetten.

Of de crisisnoodopvang nog open gaat, hangt af van het ecologische onderzoek, zegt het COA. Als er veel vertraging optreedt is het wellicht niet meer de moeite waard, want de noodopvang moet op 1 december van dit jaar weer sluiten. Zodra het COA het resultaat van het onderzoek heeft, gaat de organisatie daarover overleggen met de gemeente Heumen.

Meer uit Binnenland

Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

6 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

9 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

12 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

12 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

13 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

16 uur geleden
Aanpassingen box 3 zijn niet verantwoord, oordeelt Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".

17 uur geleden