Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar dassen op terrein beoogde crisisnoodopvang Heumen

Onderzoek naar dassen op terrein beoogde crisisnoodopvang Heumen

HEUMEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat een gespecialiseerd bureau ecologisch onderzoek doen op een terrein in de Gelderse gemeente Heumen, waar een crisisnoodopvang voor achthonderd asielzoekers moet komen. Reden is dat er minstens drie dassenburchten op en bij het terrein zouden zitten. De geplande opening van de noodopvang begin mei gaat vrijwel zeker niet lukken, aldus een woordvoerder van het COA.

In afwachting van het resultaat van het onderzoek heeft het COA nog geen ontheffing van de natuurvergunning aangevraagd bij de provincie. Die ontheffing is nodig om tijdelijke paviljoens en woonunits te mogen bouwen in het gebied. Als er ondertussen toch bouwactiviteiten zouden zijn of er wordt vast materiaal aangevoerd, gaat de provincie handhaven, waarschuwt verantwoordelijk gedeputeerde Peter Drenth.

Als de provincie een ontheffing verleent, stapt de Stichting Das en Boom naar de rechter. Volgens voorzitter Jaap Dirkmaat is de das een beschermd dier dat niet verstoord, verjaagd of gedood mag worden. Een van de drie dassenburchten bij het terrein is al eeuwenoud en alle burchten zijn volop in gebruik. Er zijn volgens Dirkmaat genoeg andere terreinen in Heumen bij Nijmegen om een grote crisisnoodopvang neer te zetten.

Of de crisisnoodopvang nog open gaat, hangt af van het ecologische onderzoek, zegt het COA. Als er veel vertraging optreedt is het wellicht niet meer de moeite waard, want de noodopvang moet op 1 december van dit jaar weer sluiten. Zodra het COA het resultaat van het onderzoek heeft, gaat de organisatie daarover overleggen met de gemeente Heumen.

Meer uit Binnenland

Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

5 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

15 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

15 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

16 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

16 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

16 uur geleden