Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar dassen op terrein beoogde crisisnoodopvang Heumen

Onderzoek naar dassen op terrein beoogde crisisnoodopvang Heumen

HEUMEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat een gespecialiseerd bureau ecologisch onderzoek doen op een terrein in de Gelderse gemeente Heumen, waar een crisisnoodopvang voor achthonderd asielzoekers moet komen. Reden is dat er minstens drie dassenburchten op en bij het terrein zouden zitten. De geplande opening van de noodopvang begin mei gaat vrijwel zeker niet lukken, aldus een woordvoerder van het COA.

In afwachting van het resultaat van het onderzoek heeft het COA nog geen ontheffing van de natuurvergunning aangevraagd bij de provincie. Die ontheffing is nodig om tijdelijke paviljoens en woonunits te mogen bouwen in het gebied. Als er ondertussen toch bouwactiviteiten zouden zijn of er wordt vast materiaal aangevoerd, gaat de provincie handhaven, waarschuwt verantwoordelijk gedeputeerde Peter Drenth.

Als de provincie een ontheffing verleent, stapt de Stichting Das en Boom naar de rechter. Volgens voorzitter Jaap Dirkmaat is de das een beschermd dier dat niet verstoord, verjaagd of gedood mag worden. Een van de drie dassenburchten bij het terrein is al eeuwenoud en alle burchten zijn volop in gebruik. Er zijn volgens Dirkmaat genoeg andere terreinen in Heumen bij Nijmegen om een grote crisisnoodopvang neer te zetten.

Of de crisisnoodopvang nog open gaat, hangt af van het ecologische onderzoek, zegt het COA. Als er veel vertraging optreedt is het wellicht niet meer de moeite waard, want de noodopvang moet op 1 december van dit jaar weer sluiten. Zodra het COA het resultaat van het onderzoek heeft, gaat de organisatie daarover overleggen met de gemeente Heumen.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

2 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

2 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

2 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

10 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

12 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

14 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

15 uur geleden