Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar coronacontracten Amerikaanse regering

Onderzoek naar coronacontracten Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat onderzoek doen naar de coronacontracten die handelsgezant Peter Navarro heeft gesloten met bedrijven. De Democratische politicus Raja Krishnamoorthi, die een commissie voorzit die het onderzoek gaat verrichten, heeft dat gezegd tegen nieuwszender CNBC.

Er is al langer kritiek op de deals die de regering van president Donald Trump met bedrijven heeft gesloten. Het onderzoek naar Navarro past dan ook binnen een breder onderzoek dat onder meer werd ingegeven door een deal met Kodak. Het voormalige fotobedrijf zou zich willen richten op farmacie en kreeg meteen een contract met de Amerikaanse regering waardoor de koers van het bedrijf op de beurs de hoogte inschoot.

Eerder deze week zegde de Amerikaanse regering contracten voor de toekomstige levering van beademingsapparatuur door Philips en twee andere bedrijven op. Die plotselinge draai was aanleiding voor het onderzoek naar Navarro. Volgens Krishnamoorthi was de deal met Philips, dat 43.000 apparaten zou leveren, maar er nu maar 12.300 aan de Amerikanen kwijt kan, "slecht onderhandeld".

De Democraten hadden eind juli al kritiek op Philips omdat het bedrijf te veel geld zou hebben gevraagd voor beademingsapparatuur. Volgens Philips ging de vergelijking van de politici mank omdat ze keken naar apparaten die Philips met korting had geleverd als onderdeel van een onderzoeks- en ontwikkelingscontract.

Meer uit Financieel

Inflatie daalt tot 2,9 procent in juni door lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juni 2,9 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee flink afgenomen vergeleken met de 3,5 procent in mei.

7 minuten geleden
Kim Dotcom verliest hoger beroep tegen uitlevering aan VS

WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het is internetondernemer Kim Dotcom opnieuw niet gelukt om zijn uitlevering van Nieuw-Zeeland naar de Verenigde Staten tegen te houden. Een rechter in Wellington oordeelde in hoger beroep dat er geen juridische basis is om de uitlevering tegen te houden. Justitie in de VS wil de Duitser vervolgen omdat door zijn toedoen auteursrechten massaal zouden zijn geschonden.

17 minuten geleden
Platform: installatie nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert

UTRECHT (ANP) - De installatie van nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert. In het afgelopen kwartaal kwam er "niet of nauwelijks nieuw windvermogen bij", meldt het platform Energieopwek.nl. Nieuwe zonnepanelen worden momenteel niet veel geïnstalleerd, waarschijnlijk omdat de financieel gunstige salderingsregeling op 1 januari 2027 wordt afgeschaft.

39 minuten geleden
Inflatie eurozone daalt tot 2,8 procent in juni

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni gedaald naar 2,8 procent op jaarbasis door een kleinere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

52 minuten geleden
Nederlandse autoverkoop flink omhoog in juni

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in juni flink gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging werden vorige maand 39.015 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, een toename van meer dan 13 procent vergeleken met een jaar eerder. Over de eerste zes maanden van dit jaar ging het om een verkoop van 174.789 nieuwe auto's, wat een daling van ruim 4 procent is ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Bestuurders OCI stemmen in met fusie, op voorwaarde van contanten

AMSTERDAM (ANP) - Door de rechter aangestelde bestuurders van kunstmestproducent OCI stemmen in met een omstreden overname door het Egyptische bouwbedrijf Orascom, mits grootaandeelhouder Nassef Sawiris ook een bod in contanten doet. Het advies is een nieuwe wending in de strijd tussen minderheidsaandeelhouders van OCI en Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte.

1 uur geleden
AEX begint voorzichtig aan tweede jaarhelft na sterk kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag voorzichtig begonnen aan de tweede helft van 2026. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars in het afgelopen kwartaal, die volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. Na de over het algemeen sterke bedrijfsresultaten in het eerste kwartaal kijken beleggers nu uit naar de resultaten over het tweede kwartaal, die in de komende weken naar buiten komen.

3 uur geleden