Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar coronacontracten Amerikaanse regering

Onderzoek naar coronacontracten Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat onderzoek doen naar de coronacontracten die handelsgezant Peter Navarro heeft gesloten met bedrijven. De Democratische politicus Raja Krishnamoorthi, die een commissie voorzit die het onderzoek gaat verrichten, heeft dat gezegd tegen nieuwszender CNBC.

Er is al langer kritiek op de deals die de regering van president Donald Trump met bedrijven heeft gesloten. Het onderzoek naar Navarro past dan ook binnen een breder onderzoek dat onder meer werd ingegeven door een deal met Kodak. Het voormalige fotobedrijf zou zich willen richten op farmacie en kreeg meteen een contract met de Amerikaanse regering waardoor de koers van het bedrijf op de beurs de hoogte inschoot.

Eerder deze week zegde de Amerikaanse regering contracten voor de toekomstige levering van beademingsapparatuur door Philips en twee andere bedrijven op. Die plotselinge draai was aanleiding voor het onderzoek naar Navarro. Volgens Krishnamoorthi was de deal met Philips, dat 43.000 apparaten zou leveren, maar er nu maar 12.300 aan de Amerikanen kwijt kan, "slecht onderhandeld".

De Democraten hadden eind juli al kritiek op Philips omdat het bedrijf te veel geld zou hebben gevraagd voor beademingsapparatuur. Volgens Philips ging de vergelijking van de politici mank omdat ze keken naar apparaten die Philips met korting had geleverd als onderdeel van een onderzoeks- en ontwikkelingscontract.

Meer uit Financieel

Dsm-firmenich flink hoger op Damrak, Magnum zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen resultaten van het gezondheids- en voedingsbedrijf. Het Nederlands-Zwitserse concern werd ook iets positiever over de omzetgroei in 2026. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen. Ook wil het bedrijf ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen. Het aandeel werd 10 procent hoger gezet.

8 minuten geleden
Brouwer Jupiler en Corona groeit dankzij verkoop alcoholvrij bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het tweede kwartaal meer omzet en winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Budweiser, Corona en Leffe ziet zijn goede resultaten vooral voortkomen uit hogere opbrengsten van alcoholvrije bieren.

13 minuten geleden
Consumptie huishoudens stuwt hogere groei Nederlandse economie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De groei is hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar.

34 minuten geleden
Rintel ziet effect kostenbesparingen KLM, maar nog onvoldoende

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is ondanks de toegenomen winst nog niet tevreden. Topvrouw Marjan Rintel ziet dat de kostenbesparingen werken en wil hiermee door. Zo blijft de vacaturestop intact. Ook sluit ze nieuwe maatregelen niet uit, al worden die een voor een bekendgemaakt.

59 minuten geleden
Air France-KLM schrapt in najaar vluchten om dure brandstof

PARIJS (ANP) - Air France-KLM gaat in de laatste maanden van dit jaar op grotere schaal vluchten schrappen door de hoge brandstofkosten. Vooral het aantal vluchten op de korte en middellange afstand gaat omlaag, maakte het concern bekend bij de resultaten over het afgelopen kwartaal. Volgens KLM komt dit vooral voor rekening van Air France.

1 uur geleden
IJsbedrijf Magnum profiteert van warm weer in Europa

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.

1 uur geleden
Dsm-firmenich positiever over omzetgroei dit jaar

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.

1 uur geleden