Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek naar coronacontracten Amerikaanse regering

Onderzoek naar coronacontracten Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat onderzoek doen naar de coronacontracten die handelsgezant Peter Navarro heeft gesloten met bedrijven. De Democratische politicus Raja Krishnamoorthi, die een commissie voorzit die het onderzoek gaat verrichten, heeft dat gezegd tegen nieuwszender CNBC.

Er is al langer kritiek op de deals die de regering van president Donald Trump met bedrijven heeft gesloten. Het onderzoek naar Navarro past dan ook binnen een breder onderzoek dat onder meer werd ingegeven door een deal met Kodak. Het voormalige fotobedrijf zou zich willen richten op farmacie en kreeg meteen een contract met de Amerikaanse regering waardoor de koers van het bedrijf op de beurs de hoogte inschoot.

Eerder deze week zegde de Amerikaanse regering contracten voor de toekomstige levering van beademingsapparatuur door Philips en twee andere bedrijven op. Die plotselinge draai was aanleiding voor het onderzoek naar Navarro. Volgens Krishnamoorthi was de deal met Philips, dat 43.000 apparaten zou leveren, maar er nu maar 12.300 aan de Amerikanen kwijt kan, "slecht onderhandeld".

De Democraten hadden eind juli al kritiek op Philips omdat het bedrijf te veel geld zou hebben gevraagd voor beademingsapparatuur. Volgens Philips ging de vergelijking van de politici mank omdat ze keken naar apparaten die Philips met korting had geleverd als onderdeel van een onderzoeks- en ontwikkelingscontract.

Meer uit Financieel

Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

43 minuten geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

1 uur geleden
Schuldeiser zet drie vakantieparken van Peter Gillis te koop

ASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.

1 uur geleden
Brussel: strengere EU-regels voor ChatGPT, Reddit en Roblox

BRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.

2 uur geleden
Gewasprijzen op weg naar scherpste stijging sinds 2012

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.

2 uur geleden
Modemerk Victoria Beckham boekt voor het eerst winst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.

2 uur geleden
Turkse economie groeit sterker dan verwacht in tweede kwartaal

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.

3 uur geleden