Onderzoek naar corona in Nijmeegse kroegen, weer twee zaken dicht
NIJMEGEN (ANP) - Er komt een uitgebreid onderzoek naar de corona-uitbraken in Nijmeegse cafés. Burgemeester Hubert Bruls van die stad heeft donderdag op advies van de GGD weer twee studentenkroegen gesloten, nadat bij bezoekers coronabesmetting is vastgesteld. Hij sloot eerder al een ander café en rekent erop dat er nog meer zaken zullen moeten sluiten.
Bruls is zeer bezorgd over de drie geconstateerde 'coronahaarden' binnen een week. Dat is volgens hem tot nu toe uniek in Nederland. Daarom laat hij de GGD samen met politie en gemeente nader onderzoek doen naar wat er aan de hand is. Dat onderzoek gaat van start naast het bron- en contactonderzoek dat de GGD onder de bezoekers van de nu gesloten kroegen doet. Afhankelijk van de uitkomsten van het onderzoek volgen mogelijk meer maatregelen, aldus Bruls.
Bij 28 bezoekers van de twee donderdag gesloten zaken is corona vastgesteld. Dat aantal gaat zeker verder oplopen, denkt Bruls. Hoeveel mensen in quarantaine moeten, moet de GGD nog vaststellen. Onder bezoekers van het café dat al eerder dicht ging zijn nu ruim 50 besmettingen geconstateerd terwijl ongeveer 250 mensen in thuisisolatie zitten.
In Nijmegen is het totaal aantal besmettingen de afgelopen week snel opgelopen. "Er is gevaar voor de volksgezondheid", stelt Bruls.
De burgemeester gaat vrijdag praten met Koninklijke Horeca Nederland over de problemen. De Radboud Universiteit in Nijmegen gaat de studenten nog eens extra op het hart drukken om zich aan alle coronaregels te houden en thuis te blijven bij klachten.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
2 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
6 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
6 uur geleden