Onderzoek naar corona in Nijmeegse kroegen, weer twee zaken dicht
NIJMEGEN (ANP) - Er komt een uitgebreid onderzoek naar de corona-uitbraken in Nijmeegse cafés. Burgemeester Hubert Bruls van die stad heeft donderdag op advies van de GGD weer twee studentenkroegen gesloten, nadat bij bezoekers coronabesmetting is vastgesteld. Hij sloot eerder al een ander café en rekent erop dat er nog meer zaken zullen moeten sluiten.
Bruls is zeer bezorgd over de drie geconstateerde 'coronahaarden' binnen een week. Dat is volgens hem tot nu toe uniek in Nederland. Daarom laat hij de GGD samen met politie en gemeente nader onderzoek doen naar wat er aan de hand is. Dat onderzoek gaat van start naast het bron- en contactonderzoek dat de GGD onder de bezoekers van de nu gesloten kroegen doet. Afhankelijk van de uitkomsten van het onderzoek volgen mogelijk meer maatregelen, aldus Bruls.
Bij 28 bezoekers van de twee donderdag gesloten zaken is corona vastgesteld. Dat aantal gaat zeker verder oplopen, denkt Bruls. Hoeveel mensen in quarantaine moeten, moet de GGD nog vaststellen. Onder bezoekers van het café dat al eerder dicht ging zijn nu ruim 50 besmettingen geconstateerd terwijl ongeveer 250 mensen in thuisisolatie zitten.
In Nijmegen is het totaal aantal besmettingen de afgelopen week snel opgelopen. "Er is gevaar voor de volksgezondheid", stelt Bruls.
De burgemeester gaat vrijdag praten met Koninklijke Horeca Nederland over de problemen. De Radboud Universiteit in Nijmegen gaat de studenten nog eens extra op het hart drukken om zich aan alle coronaregels te houden en thuis te blijven bij klachten.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."
12 minuten geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.
42 minuten geledenASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
4 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
11 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
12 uur geleden